Vonios bomba-burbulas „Migdolas“

Vienas iš mėgstamiausių prausimosi priemonių kvapų man yra migdolų pienas. Todėl neretai pas mus namie rasi skysto muilo, dušo želės, kvepiančios būtent taip. Dėl šios priežasties, pamaniau, būtų smagu pasidaryti vonios burbulą, po kurio oda visa kvepėtų migdolais. Taigi, remdamasi ankstesniu savo vonios burbulo-bombos receptu „Rožinis malonumas“, bei šiek tiek pakeitusi aliejų sudėtį, gavau tikrai nė kiek ne blogesnį, o gal ir geresnį burbulą. pasigaminau Keturis. Tris iš jų išdalinau per Kalėdas artimiesiems, vieną pasilikau sau :) Privalėjau išbandyti! Vonia buvo nuostabi… Prie progos būtinai pasigaminsiu vėl.

Vonios burbulas

Vonios burbulas-bomba „Migdolas“

Vonios rutulys-bomba „Migdolas“

Reikės (4 vnt. ~120g /vnt, 6 cm diametro rutuliams):

  • 100 g      Malta citrinų rūgštis;
  • 200 g      Kepimo soda;
  • 100 g      Kukurūzų krakmolas (vietoj jo galima naudoti bulvių krakmolą);
  • 100 g      Smulki jūros druska;
  • 1 a. š.      cinamonas;
  • 2 arb. š.  saldžiųjų migdolų aliejus;
  • 30 lašų    Migdolų pieno kvapusis aliejus;
  • 1vnt.       Formelė burbulams gaminti.

 Gaminimas:

1. Citrinų rūgštį, Kepimo sodą ir kukurūzų krakmolą gerai sumaišiau tarpusavyje, nerūdijančio plieno inde. Gavau baltą „smėliuką“.

2.  Į gautą “smėliuką” supyliau aliejus ir vėl gerai sumaišiau. Suspaudus rankose šią masę ji turi sukibti tarpusavyje panašiai kaip drėgnas smėlis.

3. Baltą smėliuką padalinau į dvi dalis ir į vieną jų supyliau cinamoną. Dabar turime dviejų spalvų „smėliuką“: baltą ir rusvą.

3. Formelės pagalba pagaminau burbulus. Į vieną pusę dėjau rudą, į kitą pusę baltą smėliuką ir tada trombavau. Iš šio kiekio išėjo 4, 6 cm diametro (~120g), burbulai. Nors maišiau ir vienodus ingridientų kiekius kaip ir „Rožiniam malonumui“, tačiau gavosi vienu rutuliu mažiau, kadangį migdolų aliejus yra kiek sunkesnis, todėl labiau susitrombuoja formelėse.

4. Palikau džiūti parą laiko. O panaudojau tik po poros mėnesių. :) Tiesa buvau įrišusi į celofaninį maišelį kaip dovaną, todėl kvapas puikiausiai išsilaikė.

Veikliųjų medžiagų poveikis

1. Migdolų aliejus puikiai jaunina, drėkina ir maitina odą. Jo sudėtyje yra vitamino E, kuris veikia kaip antioksidantas, lėtina odos senėjimą. Tinka visų tipų odai.
2. Cinamonas čia panaudotas tik dėl kvapo ir spalvos.
3. Druskų vonia ramina nervus, sustiprina organizmo imuninę sistemą.
4. Soda minkština odą, o krakmolas padaro ją švelnią kaip šilkas.

Tikiuosi, kad susigundėte pamėginti ir Jūs. :) Ir nepamirškite, kad Jūsų komentarai ir pastabos visuomet laukiami. Jeigu migdolų kvapas ne prie širdies, kviečiu išmėginti rožėmis kvepiantį druskos burbulą „Rožinis malonumas“. Ramios ir atpalaiduojančios Jums vonios! :)

 

 

2 thoughts on “Vonios bomba-burbulas „Migdolas“

Laukiu komentaro! :)