Aromaterapiniai vonios saldainiai – lengviausias būdas „pasiskaninti“ vonią

Jei kelias į vyro širdį yra per skrandį, tai kelias į moters širdį turėtų būti per šiuos saldainius voniai.. Tai kažkas panašaus į vonios burbulus, tik be druskos ir kur kas mažesnės apimties. Šis, įmetus į vonią, sušnypščia ir paskleidžia gaivų citrusų aromatą sumišusį su saldžiu šokolado kvapu. Tai kaip, ar sudominau? :)

Vonios triufeliai

Vonios triufeliai

Vonios skanumynų gamybos ypatumai

Nežinau, ar minėjau, tačiau mano draugystė su vonios aliejais prasidėjo kai man buvo apie 13 metų. Mano teta iš Amerikos atsiuntė vonios perliukus (tai kvapus aliejus, apvilktas tirpia plastikine spalvine plėvele).  Mane vienintelę šeimoje jie sudomino. Man be galo patiko stebėti jų tirpimą vandenyje ir uosti nepakartojamą aromatą. Po tokios vonios jausdavausi kaip kvapniausia grožio karalienė.

Žinoma, tik dabar suprantu kad tie „perliukai“, anaiptol, ne pats kokybiškiausias būdas pamaloninti savo odą, nes plėvelė vis tik sintetinė, kvapas taip pat, o ir aliejus, greičiausiai, ne pats kokybiškiausias. Džiugu, kad šiandiena mokame pasigaminti pačios ne mažiau kvapnius ir, sakyčiau,  prabangesnius saldainius voniai. O kurios nemokate, mielai supažindinsiu su pačiu paprasčiausiu gaminimo būdu. Užtruksite vos 15-20 minučių.

Beeksperimentuodama su keliais receptais supratau, kad kuo mažiau sudedamųjų dalių, tuo geresnis ir grynesnis produktas išeina. Kūrybai čia vietos labai daug. Čia kaip su Velykiniais kiaušiniais, kuo papuošite, tas bus gerai. Labiausiai tinka džiovintos gelės, prieskoniai, pabarstukai. Su pastaraisiais gali iškilti bėdų kai bandysite juos išlydyti vonioje. Esu tikra, nors dar nepasidomėjau, kad yra sukurtų specialių pabarstukų būtent vonios triufeliams.

Aliejinę dalį sudaro augalinis sviestas, kuris kambario temperatūroje išlaiko kietą konsistenciją . Geriausiai tinka kakavos sviestas arba sviestmedis. Galite jį skiesti su skystu augaliniu aliejumi santykiu 2:1 (2 dalys kieto sviesto, 1 dalis aliejaus).

Už šnypštimą yra atsakingi birieji ingridientai: valgomoji soda, citrinos rūgštis ir kukurūzų krakmolas (galima pakeisti į bulvių). Jie taip pat padaro vandenį minkštesniu, malonesniu odai. Na o kvapui sukurti naudosime eterinius aliejus. Čia jau galite būti kūrybingi ir lašinti kas tik patinka. Aš norėjau nuotaiką keliančios vonios, tad naudojau citrusinius kvapus.

Iš produktų pateiktų recepte jums išeis maždaug 10-12 vnt. Saldainiai negali būti didesnės talpos nei 1-1,5 arb. šaukštelio, kitaip jūsų vonia pavirs į nemaloniai slidžią terlionę.

vonios_saldainiu_gamybaReikės:

 • 19 g kakavos sviesto;
 • 30 g valgomosios sodos;
 • 18 g citrinų rūgšties;
 • 3 g kukurūzų krakmolo
 • Eteriniai aliejai: tikroji citrinžolė – 5 lašai, mandarinas – 10 lašų; Apelsinas – 8 lašai.
 • 1 nubrauktas a.š. Rožinis molis (nuspalvinimui)
 • Indai – 2 vnt.
 • Šaukštas;
 • Formelės (tinka plastikinės nuo šokoladinių saldainių arba silikoninės ledukų šaldymo formelės);

Gamyba:

1. Išlydome kakavos sviestą. Siūlyčiau indą su kakavos sviestu įsistatyti į kitą indą su vandeniu ir šildyti kol išsilydys. Mikro bangų krosnelės naudoti nerekomenduoju. Truputį atvėsinus sulašiname eterinius aliejus.

2. Kitame inde sumaišome visus birius produktus.

3. Aliejų supilame į birius produktus ir, išmaišę, gauname minkštą tešlą, kurią sudedame į formeles ir kišame į šaldytuvą maždaug 30-čiai minučių.

Panaudojimas:

Vieną saldainį dedame į vonią, palaukiame kol ištirps ir mėgaujamės kvapniu malonumu apie 10-20 minučių. Vandens temperatūra negali viršyti 38 laipsnių, nes eterinių aliejų gerosios savybės pradings.

O kokia iš to nauda?

Tai puiki, nervų sistemą ir kūno raumenis atpalaiduojanti, priemonė. Eteriniai aliejai labai greitai įsiskverbia į mūsų organizmą ir jau per pirmas 3 minutes padaro gerą darbą, t.y ramina, kelia nuotaiką, padeda susikaupti arba kelia į debesis. Šiuo atveju:

 • Mandarinų eterinis aliejus –  kelia nuotaiką ir išsklaido nerimą, netgi minkština odą.
 • Apelsinų eterinis aliejus – išsklaido liūdesį, mažina įtampą, suteikia žvalumo, puikiai tinka sausai odai.
 • Tikrosios citrinžolės eterinis aliejus – stimuliuoja, suteikia jėgų pervargus, padeda susikaupti, atpalaiduoja raumenis.

Labiausiai ši vonia patiks sausos odos turėtojoms (-ams), tačiau nesakau, kad kitokią odą turinčios – nemėginkite. Beveik nepažystu moterų, kurių nekankintų sausa kūno oda. Vadinasi, tiks beveik visoms :) Sausa oda rūpinasi kakavos sviestas. Jis sudaro plėvelę ir saugo nuo drėgmės praradimo. Jame natūraliai yra vitamino E, saugančio nuo aplinkos poveikių ir padedančio kovoti su senėjimo procesais. O tas šokolado kvapas… atsispirti tiesiog neįmanoma!

Linkiu smagios ir skanios vonios!

Laukiu komentaro! :)