Avokadas – grožio draugas. Plaukų priežiūrai

Negaliu pasigirti labai vešlia kupeta ant galvos, tačiau jie sveiki, nelūžinėjantys, pamaitinti. Kai paskutinį kartą buvau pas kirpėją, gavau teigiamą įvertinimą bei paskatinimą taip daryti ir toliau. Geresnio atpildo už mano žaidimus su natūraliomis kaukėmis negalėjo būti! Šį kartą apie avokado privalumus plaukų priežiūroje.

Ilgi plaukai, kaukės su avokadu

Naudojant kaukes su avokadu, plaukai tampa lengviau šukuojami, paslankesni ir žvilgantys

Atgaivina išsausėjusią galvos odą

Ar žinote tą jausmą, kai, bijai pajudinti plaukus, nes jie, atrodo, tuoj iškris, o galvos oda perbėga nemalonus dilgsėjimas? Tai išjautrėjusios  ir sausos galvos odos požymiai.  Kaukės su žaliu avokadu padeda atgaivinti ne tik plaukus. Pakanka sutrinti avokadą į tyrelę ir įmasažuoti į galvos odą. Amino rūgštys ir vitaminai esantys avokade greitai įsiskverbia, maitina, gydo bei pagerina ne tik galvos odos bet ir plaukų išvaizdą.

Padeda suvaldyti pažeistus, besielektrinančius plaukus

Nuo dažymo ir dažno džiovinimo fenu plaukai išsausėja, veliasi ir neretai elektrinasi. Ploni plaukai elektrinasi dar labiau. Avokaduose natūraliai esantis aliejus ir mikroelementai padeda su tuo susitvarkyti. Sutrinkite pusę avokado, pridėkite du valgomus šaukštus avokadų arba alyvuogių aliejaus  ir ištrinkite šia kauke galvos odą bei plaukus. Pabūkite apie 15- 20 minučių ir išplaukite galvą kaip įpratę. Plaukai taps paslankesni ir švelnesni, lengviau išsišukuos.

Besielektrinančius plaukus galite suvaldyti patepdami galiukus pašildytu tarp pirštų avokadų aliejumi.  Tai paslėps išsišakojimus, neleis jiems elektrintis ir plaukai taps paslankesni šukavimui. Be to, nuostabiai žvilgės.

Avokadų sėklos gydo pleiskanas

Panaudoję avokadą, neskubėkite išmesti jų sėklų-kauliukų. Jose yra sukaupta žymiai daugiau amino rūgščių ir vitaminų nei minkštime. Vienas iš būdų jas panaudoti – pleiskanų gydymas. Natūraliai išdžiuvusią vieno avokado sėklą susmulkinkite į miltelius, užpilkite ricinų aliejumi ir palaikykite parą laiko. Įtrinkite šiuo mišiniu drėgną galvos odą, apsiauskite galvą rankšluosčiu ir  palaikykite maždaug valandą. Gerai išplaukite galvą. Nerekomenduojama riebiems plaukams.

Avokadų kaukės, norinčioms žvilgančių plaukų

woman-507444_1280
I variantas
Vieną sunokusį avokadą gerai sutrinkite ir sumaišykite su vienu kiaušinio baltymu. Pridėkite vieną valgomąjį šaukštą kokosų arba makadamijų aliejaus (pastarasis tinka dažytiems plaukams) ir, gerai išmaišę, įmasažuokite į drėgną galvos odą ir plaukus. Palikite 15-20 minučių ir išplaukite su šampūnu ir kondicionieriumi.
II variantas
Vieną sunokusį avokadą gerai sutrinkite ir sumaišykite su maždaug 2 valgomais šaukštais alyvuogių aliejaus, 2 valgomais šaukštais medaus ir  mėgstamais eteriniais aliejais (nebūtinai), Viską išplakite iki vientisos košelės. Užtepkite ant drėgnų plaukų ir susukę į kuodą pakiškite po dušo kepurėle arba maišeliu. Šildykite plaukus su kauke karštu džiovintuvu 15 minučių. Išplaukite galvą įprastu šampūnu ir kondicionieriumi.

Džiaukitės gražiais ir žvilgančiais plaukais apskritus metus!

Laukiu komentaro! :)