Plaukus stiprinanti kaukė su kokosų ir alyvuogių aliejais

Mano plaukai gana ploni, tad beveik po kiekvieno plovimo juos fenuoju, dedu įvairias purinančias priemones, kad būtų labiau pakilę nuo šaknų. To pasekoje, jie išsausėjo, o galiukai pradėjo šakotis. Visa laimė, kad jau nebeslenka, dėka kaukės, kurią pasidariau iš kondicionieriaus. Išbandžiau ne vieną plaukus stiprinančią sintetinę kaukę, kol atradau, jog kokosų aliejus  padeda išspręsti šias problemas ir yra nepakeičiamas plaukų puoselėjimo procedūrose. Atlikusi nedidelį tyrimą apie šį gamtos stebuklą įsitikinau, jog viskas, ką sako pardavėjai apie jo naudą odai ir plaukams, yra visiška tiesa (tai patvirtino ir mokslinės studijos). Ir veikia jau nuo pirmo karto. Neįtikėtina, ar ne?

Kovo 8-tosios proga su drauge pasidarėme plaukų kaukę iš dviejų pagrindinių komponentų: nerafinuoto, šalto spaudimo ekologiško kokosų aliejaus ir ekologiško, ypač tyro alyvuogių aliejaus. Buvo gera proga įvertinti jos naudą neigiamo aplinkos poveikio gavusiems plaukams: šviesintiems ir dažytiems tamsiai cheminiais dažais. Priešingai nei mano, draugės plaukučiai turbūt tris kartus storesni, tačiau lygiai taip pat sausi ir besišakojančiais galiukais. Po visko likome abi nustebusios, nes plaukai atrodė, kaip panaudojus kondicionieriaus: minkšti, purūs, pakilę nuo šaknų. Aš vėliau atkreipiau dėmesį į plaukų galiukus: jie pasidarė lygūs, neišsišakoję. Žodžiu, rekomenduoju visoms!

Plaukų kaukė su kokosų ir alyvuogių aliejais

Plaukų kaukė su kokosų ir alyvuogių aliejais

Plaukų kaukė su kokosų ir alyvuogių aliejais – receptas

Kaukės pasigaminimas labai paprastas. Sumaišome dvi dalis kokosų aliejaus ir vieną dalį alyvuogių aliejaus. Kaip minėjau, jei yra galimybė, naudokite nerafinuotus, ekologiškus, šalto spaudimo aliejus.

Išeiga: 45 g. Tokio kiekio pakanka dviems kartams, vidutinio ilgio (truputį žemiau pečių) plaukams.

Ingridientai:

 • Kokosų aliejus – 30 g.
 • Alyvuogių aliejus – 15 g.
 • Rozmarinų eterinis aliejus – 6 lašai (nebūtina);
 • Citrinų eterinis aliejus – 4 lašai (nebūtina);
 • Plastikinis maišelis;
 • Šilta kepurė arba skarelė.

Plastikinį maišelį ir kepurę galima pakeisti drėgnu rankšluosčiu, kurį negaila ištepti.

Kaip gaminti?

 1.  Kokosų aliejų išlydome iki skystos konsistencijos stikliniame arba nerūdijančio plieno  inde, supilame  alyvuogių aliejų, šiek tiek pašildome, tiek, kad būtų ne per karšta tepti ant galvos.  Paskiausiai įlašiname eterinį aliejų.
 2. Švelniai pamaišome, kad ingridientai susilietų tarpusavyje.

Kaip naudoti?

 • Plaukus padenkite kauke nuo šaknų iki galiukų. Ypatingą dėmesį skirkite galiukams.
 • Laikykite mažiausiai valandą (mes laikėme dvi). Kuo ilgiau laikysite, tuo geresnis bus rezultatas.
 • Apsukite plaukus maišeliu ir uždėkite kepurę arba skarelę. Šiluma padeda geriau įsisavinti kaukę.
 • Išplaukite plaukus švelniu natūraliu šampūnu ir, jei yra galimybė, palikite išdžiūti natūraliai.

Kaukę kartokite kas savaitę.

Aktyvūs komponentai. Kuo jie naudingi?

Kokosų aliejus. Pasikartosiu, jog tai nuostabi priemonė plaukų puoselėjimui. Jis apsaugo plaukus nuo neigiamo aplinkos poveikio, papildydamas juos proteinais. Sumažina tikimybę nulūžti plaukui, šukuojant šlapius ir džiovinant. Lygina plauko paviršių bei veikia kaip kondicionierius.

Alyvuogių aliejus. Kaip ir kokosų aliejus, jis pasižymi kondicionuojančiomis, drėkinančiomis ir plauko lankstumą gerinančiomis savybėmis.

Rozmarinų eterinis aliejus. Plaukų priežiūroje naudojama kaip veiksminga priemonė nuo plaukų slinkimo, kadangi stiprina plauko folikulą.

Citrinų eterinis aliejus. Kelia nuotaiką. Sumažina nerimą, baimės jausmą. Svarbu! Jei po kaukės ruošiatės eiti į lauką šviečiant stpriai saulei, šio ingridiento reikia atsisakyti.

Dėkoju, kad skaitėte bei kviečiu išmėginti kaukę ir jos veiksmingumu įsitikinti pačioms.

Manote, jog verta dėmesio? Dalinkitės! Turite pastabų ar komentarų? Diskutuokite!

Visada laukiu iš Jūsų bet kokių minčių.

5 thoughts on “Plaukus stiprinanti kaukė su kokosų ir alyvuogių aliejais

  • Pirmiausiai tai džiaugiuosi sulaukusi atsakymo/klausimo. Kiek kartų reikės trinkti galvą priklauso nuo plaukų…Man išsiplovė beveik po pirmo karto, nes plaukai labai ploni. Dėl viso pikto perploviau antrą kartą. Tad greičiausiai prireiks dviejų kartų. Jei būtų vien kokosų aliejus, plautųsi per vieną kartą. Draugei prireikė net trijų, nes, kaip minėjau straipsnyje, storoki plaukai.

 1. Ištiesų draugė truputėli neapskaičiavo ir pamiršo vieną reikšminį dalyką, kad alyvuogių aliejus sugeba labai greitai ir efektyviai įsigerti į plaukus nepaisant plaukų storumo. :) Bet šiaip tai viskas labai šauniai gavosi. Su didžiausiu malonumu ryžčiausi ir vėl kokią plaukų kaukytę išbandyti. :)

  • Štai kaip.. O aš pamaniau, kad čia dėl storų plaukų. Greičiausiai tu teisi. Alyvuogių aliejus gana nenoriai plaunasi nuo plaukučių, tačiau bet kokiu atveju kaukės veiksmingumas atperka tai. :)

Laukiu komentaro! :)