Prancūziškas molis. Kas tai ir kaip naudoti?

Kai pirmą kartą nusipirkau prancūzišką molį, jo paskirtis buvo nudažyti druskos burbulą rožine spalva. Niekada nemaniau, kad jį naudosiu savo grožio procedūrose. Šiai dienai savo kolekcijoje turiu visą spalvų paletę. Na gerai, meluoju – tik 4 spalvas : baltą, geltoną, rožinį ir žalią. Tiek spalvų ir net mažiau pakanka, kad pasirūpintumėte savo oda ir net plaukais. Nemeluosiu, plaukų priežiūrai molio procedūrų neišbandžiau, tačiau artimiausiu metu planuoju tai padaryti ir būtinai pasidalinti su Jumis.

Moliai

Jų rasite daugelio mėgstamų kosmetikos produktų sudėtyje. Dažniausiai kaukėse ir šveitikliuose. Molių sutraukiantis poveikis pasitarnauja mažinant poras ir reguliuojant sebumo (odos riebalų) išsiskyrimą, todėl labai patinka riebioms, mišrioms, linkusioms į aknę, dažnai spuogėjančioms odoms. Lygiai taip pat juo džiaugiasi ir normali bei brandi oda, nes, teisingai naudojamas, molis suteikia odai švytėjimo, kelia tonusą.

Molis išgaunamas  iš molio mineralų. Spalva priklauso nuo mineralinių medžiagų, esančių sudėtyje, todėl ir poveikiai, priklausomai nuo spalvos, skiriasi. Įdomu tai, kad jis sutraukia skysčius kaip kempinė (absorbuoja) ir kaip magnetas pritraukia nešvarumus ir toksinus (adsorbuoja).

Molio veikimas yra pagrįstas jonine jungtimi. Įsivaizduokite, jog molis yra magnetas, o toksinai – metalas. Taip jau sutvarkytas pasaulis, kad neigiami jonai jungiasi su teigiamais, sudarydami įvairiausius ryšius. Molyje esančių mineralų jonai turi neigiamą krūvį, tad jie ieško teigiamą krūvį turinčių dalelių, o kaip tik tokias turi dauguma laisvųjų radikalų, toksinų ir sunkiųjų metalų. Patekę ant paviršiaus, neigiami jonai siekia susijungti su teigiamais. Susijungimo metu sukuriamas ryšys, kuris išlaiko toksinus ir molį sukibusius tol, kol abu būna pašalinti nuo kūno. Kitaip tariant, kol nuplaunate molį nuo odos.

Trumpai apie dažniausiai naudojamus molius…

baltas molis, kaolin

Baltasis molis, dar vadinamas Kaolin, išgautas iš aliuminio silikatų – pats švelniausias. Jo sudėtyje vyrauja Siličio dioksidas arba tiesiog silicis ir Aliuminio oksidas. Šie pasižymi gydančiomis ir odą minkštinančiomis savybėmis. Idealiai tinka jautrios, sausos, dehidratuotos ir brandžios odos valymui bei prausimui, nes jo sutraukiantis poveikis, palyginti su kitais moliais, labai silpnas. Drąsiai gali būti naudojamas kaukėse, šveitikliuose bei įvyniojimuose. Mineralinės kosmetikos gamyboje suteikia matinantį efektą.

rozinis molis, illite

Rožinis molis – tai raudonojo ir baltojo molio mišinys. Šiame molyje, be dviejų pagrindinių minėtų mineralų, draugystėn stoja geležies oksidas, suteikdamas gražią rožinę spalvą. Sutraukiančios savybės kiek stipresnės nei baltojo, todėl ir šis molis tiks visų tipų odai, išskyrus vaikams. Jis gydo, minkština odą ir suteikia patempiamąjį efektą. Jei oda suglebusi, kelia jos tonusą. Tinka naudoti kaukėse jautriai odai, šveitikliuose ir įvyniojimuose.

geltonas molis

Geltonasis molis – brandžios, trapios odos molis.  Švarina ir valo odą. Labai tinka turint pigmentinių dėmių, paviršinius kapiliarus. Stimuliuoja ir padeda odai sušvytėti. Labiausiai patiks normaliai, linkusiai riebėti odai. Gausus mineralais molis puikiai tiks gaminant kaukes, šveitiklius ir įvyniojimus, netgi prausiklius bei mineralinę kosmetiką.

zalias molis, riebiai odai

Žaliasis molis – labai stipriai sutraukiantis, gausus mineralais molis. Vienas populiariausių dėl savo gydančių savybių. Riebios odos turėtojai(-os) tiesiog privalo jį turėti. Jis ne tik giliai valo, bet ir gydo spuogelius. Papildžius augaliniais ekstraktais, eteriniais aliejais ir aliejais labai tinka ne tik grožio procedūroms, bet ir gydomiesiems kompresams, įvyniojimams.

Kaip teisingai naudoti molius?

Kadangi dauguma Jūsų greičiausiai naudosite molį veido procedūroms, pakalbėsiu apie tai.

I būdas

Į vandenį arba mėgstamą hidrolatą įdėkite tiek molio, kad taptų vientisa pasta. Praturtinkite eteriniais aliejais, hialiurono rūgštimi, vitaminais. Užtepkite ant drėgno veido pakankamai storu sluoksniu ir laikykite iki 10 minučių arba iki tol, kol pajusite, jog kietėja molis. Tai turėtų atsitikti ne anksčiau 5-tą minutę.

II būdas

Šis kur kas sudėtingesnis, tačiau labai vertas dėmesio. Pasigaminkite emulsiją (bazinį kremą) ir ją papildykite mėgstamu moliu. Į 50 gramų emulsijos siūlau dėti apie 7-8 gramus molio. Tokia kaukė lėčiau džiūsta ir dar suteikia papildomo drėkinimo.  Be to nuplaudami kaukę galite labai švelniai pašveisti odą. Vienu šūviu du zuikiai.

Atkreipkite dėmesį:

  1. Abiems būdams galioja viena pagrindinė taisyklė – kaukės nelaikyti ant veido ilgiau nei 10 minučių. Laikome tik tol, kol jaučiame, jog džiūsta. Jei išdžiuvo pernelyg greitai (per kokias 2 minutes), vadinasi per plonai užtepėte. Emulsija šiuo atveju kur kas geriau, nes joje yra aliejų, neleidžiančių per anksti išsausėti. Idealu, jei ir per 10 minučių dar nespėjo išdžiūti. Kas atsitinka jei laikome per ilgai? Molis pradeda traukti drėgmę iš odos ir Jūs gausite priešingą efektą nei tikėjotės. O šito Jūs tikrai nenorite :)
  2. Kaukes maišykite plastikiniame arba stikliniame inde, kadangi metaliniai indai gali sureaguoti su molyje esančiais mineralais.

Artimiausiu metu būtinai pateiksiu praktinių pavyzdžių iš savo patirties. Jums patiks!

Būkite gražios ir būtinai dalinkitės šiuo straipsniu su savo draugais ir draugėmis. Dėkoju už skirtą laiką iš anksto!

Laukiu komentaro! :)