Lūpų balzamas su kokosų aliejumi ir mango sviestu

Kokosas ir Mango

Kokosas ir Mango

Visoms moterims norisi būti gražioms ir nuostabioms, o ypač tada, kai artėja Tarptautinė moters diena. Ir aš ne kitokia.. Paskyriau vieną dieną grožio procedūroms. Kad būtų linksmiau, pasikviečiau draugę ir jau nuo pačio ryto ėmėmės labai malonaus „darbo“. Išsitepę galvą pačių pasidaryta plaukų kauke, gaminome lūpų balzamą. Kol balzamas sustingo, spėjome veidą atgaivinti  rožinio molio kauke. Rezultatais likome  labai patenkintos!

Šiandiena norėčiau pasidalinti lūpų balzamo receptuku, kuris, bent jau mane,  nuteikia labai pavasariškai ir lengvai. Skirtingai, nei mano prieš tai gamintas lūpų balzamas su alyvuogių aliejumi ir bičių vašku, šis gavosi švelnesnis ir  minkštesnis.

Kokosų aliejų ir mango sviestą pasirinkau neatsitiktinai. Abu šie sviestai puikiai išlaiko natūralią odos drėgmę. Švelnina ir lygina odą. Mango sviestas netgi apsaugo nuo ultravioletinių spindulių, kas pavasarį yra ypač aktualu (vertėtų susimąstyti apie kūno sviesto pasigaminimą, bet čia ateičiai :) ) Abiejų sudėtyje gausu antioksidantų, kurie padeda mūsų odai, šiuo atvejų lūpoms jaustis puikiai.

Po žiemos, dažniausiai, turime sausas, šerpetojančias lūpas, tad pats metas jas palepinti.

Lūpų balzamas su kokosų aliejumi ir mango sviestu

Išeiga: 40 ml;

Paminėsiu, jog naudojau visus ingridientus, išskyrus saulėgrąžų aliejų, ekologiškus. Tiek sviestas, tiek aliejai yra nerafinuoti, šalto spaudimo.

Reikės:

 • Kokosų aliejus – 16g. (~1 v.š.);
 • Mangų sviestas – 8,1 g (~1 v.š.);
 • Saulėgrąžų aliejus – 6,5 g. (~1 v.š.);
 • Jojobos aliejus – 2 g (~0,5 v.š.);
 • Saldžiųjų migdolų aliejus – 2,1 g (~0,5 v.š.);
 • bičių vaškas – 4,6 g.
 • Mėgstamas eterinis arba kvapusis aliejus – 2-3 lašai (nebūtina.)

 Gaminimas:

Indai aliejų tirpinimui

Indai aliejų tirpinimui

 1. Susiraskite indą, atsparų karščiui, kuriame lydysite ir maišysite tarpusavyje aliejus. Taip pat reikės indo, atsparaus kaitinimui su vandeniu, kuriame šildysite aliejus iki tirpimo temperatūros.
 2. Atsimatuokite aliejus ir sviestą, sudėkite į stiklinį indą ir įstatykite jį į dubenį su vandeniu. Kaitinkite ant lėtos ugnies, kol visi aliejai susimaišys ir taps skysti. Jokiu būdu neužvirinkite nei vandens nei aliejų. Reikalinga temperatūra nesiekia 30 laipsnių.
 3. Suberkite bičių vašką ir ištirpinkite.
 4. Įlašinkite eterinį aliejų.
 5. Išpilstykite į balzamo tūteles arba plastikinius indelius, kokius turite ir palikite stingti.

Kaip matote, viskas labai paprasta ir greita, o svarbiausia – natūralu. Lūpos jums už tai padėkos.

lupu balzamasDėkoju ir aš Jums, kad skaitėte. Visada labai laukiu Jūsų komentarų ir pastabų. Galbūt turite savo specialų receptuką, kuriuo norėtumėte pasidalinti. Visada prašom!

Būkite gražios ir laimingos!

 

2 thoughts on “Lūpų balzamas su kokosų aliejumi ir mango sviestu

 1. Visų pirma norėčiau dar kartelį labai padėkoti draugei, kurios dėka turėjau galimybę ir pati sudalyvauti šiame gaminimo procese . Buvo ištiesų labai smagu ir įdomu. Ypač pradžiugino galutinis rezultatas, net nesitikėjau, kad gali būti viskas taip paprasta ir nesugaištant daug laiko. O jau kaip skaniai kvepia… mmm… :) Lūpo balzamo užteks ganėtinai ilgam laikui… :)

  • Nereikia man taip dėkoti, nes jau veidukai nukaito :) Man irgi buvo labai smagu tuo gaminimo džiaugsmu su Tavimi pasidalinti. Kadangi rezultatai Tave pradžiugino, tai džiaugiuosi su Tavimi kartu. :)

Laukiu komentaro! :)