Apelsinais kvepiantis lūpų balzamas su bičių vašku ir alyvuogių aliejumi

Kad ir kaip būtų gaila, tačiau artinasi šaltasis sezonas. Iki šiol buvusius orus nelaikiau šaltais, kadangi vis dar lijo šiltu lietumi ir šalna ryte aplankė gal tik vos kelis kartus, kas labai pradžiugino mano penkiametį sūnų. Prisižiūrėjęs filmukų vis džiaugsmingai sušunka, kad Džekas Šalna mus aplankė. Tačiau, kaip smagu bebūtų, artėjant žiemai, man labai norisi pasirūpinti savo lūpomis, kadangi šios ypač jautrios šalčiui.

Kosmetikos gamyba – man naujiena, tačiau visada labai žavėjo paprasti receptėliai, kurių ingridientai dažniausiai būna randami beveik kiekvienuose namuose. O ypač tuose, kurie natūralios rankų darbo kosmetikos gamyba domisi ar šiaip stengiasi gyventi sveikai. Taigi, štai tas mano labai pavykęs ir malonios, ne per kietos ir ne per minkštos konsistencijos lūpų balzamas. 

Lūpų balzamas su alyvuogių aliejumi ir bičių vašku

Lūpų balzamas su alyvuogių aliejumi ir bičių vašku

Lūpų balzamo receptas

Patinka jis man todėl, kad jį gali vis keisti ir keisti. Jei sustingus konsistencija per skysta, pridedi daugiau vaško, jei atvirkščiai aliejaus. Ir varijuoti čia galima iki begalybės, keičiant aliejų sudėtį, ar receptą papildant natūraliais augaliniais sviestais.

Reikės:

 • 14 g. bičių vaško;
 • 1 v.š. medaus;
 • 75 ml alyvuogių aliejaus (naudojau „Basso“ extra virgin unfiltered);
 • 7 lašai ekologiško apelsinų eterinio aliejaus. (Nebūtina)

Indai ir įranga:

 • Indas, kurį galima kaitinti (ner. plieno arba stiklinis);
 • Svarstyklės;
 • Matavimo indas, ant kurio būtų ml.
 • Indeliai, į kuriuos pilstysite.

Kaip gaminti?

1. Ant labai mažos ugnies, inde maišydami ištirpiname vašką ir medų.

2. Į tą šiltą masę supilame alyvuogių aliejų, kaitindami maišome, kol konsistencija tampa vientisa.

3. Galiausiai įlašiname eterinį aliejų, nors ir visiškai nebūtina to daryti. Galima jį pakeisti savo mėgstamu eteriniu aliejumi.

4. Išpilstome į indelius ir leidžiame sustingti.

P.S. Pirmam kartui užtruksite ne daugiau kaip 10 min. O šiaip užtenka kokių 6-7-nių. :)

 

VEIKLIŲJŲ KOMPONENTŲ POVEIKIS

1. Bičių vaškas – padengia lūpas apsaugine plėvele, bei išlaiko drėgmę. Jei jo nebūtų, balzamas greičiau „nusivalgytų“ nuo lūpų. Be to- jis labai ilgai galioja.

2. Alyvuogių aliejus – saugo lūpas nuo įtrūkimų, mažų žaizdelių. Jei tokių yra, greičiau jas užtraukia. Puikiai drėkina. Šaltu periodu – tai numeris vienas gelbėtojas.

3. Medus – dar močiutė sakydavo, kad lūpas žiema reikia saugoti užtepus jas plonai medumi. Taip ir darydavau. Tad jau ir sakyti nereikia, kuom šis ingridientas čia ypatingas :)

 

Labai smagu būtų išgirsti, kaip lūpas puoselėjate ir saugote Jūs. O galbūt visiškai nesivarginate ir perkate lūpų balsamus parduotuvėse? Pasidalinkite mintimis komentarų skiltyje.

2 thoughts on “Apelsinais kvepiantis lūpų balzamas su bičių vašku ir alyvuogių aliejumi

  • Atsiprasau, kad taip velai atsakau. Zinoma, kad galima. Tik balzamo savybės kiek pasikeis. Esu radusi mokslines studijas, kad butent biciu vakas, alyvuogiu aliejus ir medus sudaro labai stipria regeneracine ir drekinancia funkcija. Todel lupu balzamui ji man pasirode tobula :) Ekperimentuoti visada patartina ir net butina. Tik taip gimsta geriausi produktai. Butinai papasakokite kaip sekesi.

   P.S atsiprasau uz nelietuviskas raides. Sitame kompiuteryje nera lietuvybes.. :)

Laukiu komentaro! :)