Keliantis nuotaiką kremas darganotam orui

Mielieji mano skaitytojai, grįžtu po ilgos pertraukos, tačiau su naujais įgūdžiais.. Per tą laiką gilinau žinias aromaterapijoje ir kremų, losjonų bei panašių gėrybių gaminime. Esu labai dėkinga savo mokytojai, Jūratei Kukenienei, už tai, jog atskleidė kvapų pasaulio paslaptis, suteikė galimybę pauostyti tokių dieviškų aromatų, kurie suvirpino iki pat širdies gelmių…

Neslėpsiu, kremų gamyba, o ypač veido,  manęs netraukė, kadangi mano veido oda tokia jautri, kad apskritai bijojau ant jos ką nors tepti. O čia juk gyvos, stipriai veikiančios esencijos… Gilesnės žinios pakeitė mano nuomonę ir dabar jau drąsiai tepu savos gamybos veido kremą, kuris nė kiek nepykdo mano įnoringos odos ir, svarbiausia, jos nealergizuoja. O kodėl turėtų, kai naudojami tik ekologiški, nerafinuoti šalto spaudimo baziniai aliejai ir gėlių vandenys bei aukščiausios kokybės eteriniai aliejai. Supratau ką reiškia tepti ant odos gyvybės pilną, gamtos padovanotą produktą. Jokie kiti pramoniniu būdu gaminami kremai ir drėkikliai sukurti tik pagal odos tipą  jam neprilygsta. Čia atsiveria galimybė pasigaminti kremą, kuris tinka ne tik tavo odai, bet ir atspindi charakterį, netgi  gali pakelti nuotaiką ir, atvirkščiai, raminti… Kremą – dedikuotą tik TAU…

Veido kremas su avokadų aliejumi

Kremas su avokadų aliejumi

Veido kremas jautriai odai, bijančiai šalčio.

Šiuos ingridientus pasirinkau ne tik todėl, kad man atrodė, jog jų poveikis mano odai bus kaip tik toks, kokio reikia (juk esu alergiška šalčiui), bet ir todėl, kad visus juos labai mėgstu. Matyt ne veltui sakoma, kad jei kas nors labai patinka, vadinasi organizmas to reikalauja. Na gal tik šlamučių savitas kvapas, tačiau jo poveikis efektyvus: paraudusius ir išjautrėjusius skruostus gana greitai nugesina.

Kadangi dar esu pradinukas kremų maišyme tai ir sudėtis labai paprasta, be didelių improvizacijų…

Sudedamosios dalys: Abrikosų kauliukų aliejus, avokadų aliejus, žaliosios arbatos hidroliatas, šlamučių hidroliatas, koloidinis sidabras, kviečių emulsinis vaškas, alavijo gelis su raudonaisias jūrų dumbliais, arabinio jazminaičio (sambac) absoliutas, Tikrosios citrinžolės (lot. Cymbopogon Citratus) e. a., Vitaminas E, Ekokonservantas

Trumpai apie kiekvieną…

Abrikosų kauliukų aliejus puikiai skverbiasi į odą ir ją minkština, o taip pat mažina smulkias raukšleles.

Tirštas, gražios žalios spalvos ir švelniai kvepiantis avokadų aliejus yra nuostabus odos minkštintojas ir maitintojas. Puikiai tinkamas teptis esant darganotam orui, kadangi tada mūsų oda ypač pajautrėja.

Žaliosios arbatos hidroliatas ramina, atgaivina odą. Veikia šiek tiek sutraukiančiai, tad galima naudoti jo kompresus pavargusioms paburkusioms akims.

Šlamučių hidroliatas sutraukia kapiliarus, nuima odos raudonį. Labai tinkamas sudirgusiai, netgi kuperozinei  odai.

Arabinio jazminaičio (sambac) absoliutas. Net ir mažiausias jo lašelis pakylėja iki debesų. Kvapas dieviškai svaiginantis ir euforinis. Labai tinkamas uostyti kai liūdna ir trūksta pasitikėjimo savimi.

Tikroji citrinžolė e.a. Labai puikiai papildo arabinio jazminaičio aromatą. Jis atgaivina, padeda susikaupti, tad savotiškai ir apsaugo nuo galimo išsiblaškymo perdaug prisiuosčius jazmino.  Dėl  sudėtyje esančių aldehidų jie veikia raminamai ir reguliuoja emocijas.

Koloidinis sidabras. Apie šį dalyką sužinojau iš savo mokytojos ir labai daug gerų dalykų radau apie jį internete. Pažymėtina tai, kad jis turi nepriekaištingas savybes kovai prieš bakterijas ir virusus. Pačiam kremukui suteikia gydomąjį poveikį, o taip pat užtikrina, jog jame neprisiveis nepageidaujamų bakterijų – atlieka konservanto funkciją. Esu beveik įsitikinus, kad būtent dėl jo mano mamai gamintas kremas nesugedo laikomas vonioje prie temperatūros aukštesnės nei 28 laipsniai. Nepakito net jo konsistencija.

Vitaminas E – nėra ką ir bepridurti, tikriausiai jau visos (-i) žinome apie jo teigiamą poveikį odai. Be to jis atlieka ir konservanto funkciją.

Ekokonservantas. Konservantas leidžiamas naudoti sertifikuojamuose ekologiniuose produktuose. Prailgina kosmetikos galiojimo laiką iki 4 mėnesių.

Ką gi, tikiuosi kad mano kremukas ir jums pasirodys patrauklus.

Visada laukiu komentarų, o ypač tikiuosi jų sulaukti iš savo mokytojos. :) Linkiu nesušalti ir pasaugoti savo veidukus! 

 

Laukiu komentaro! :)