Kokoso aliejus: Odai ir plaukams

PlaukaiJei Jūsų plaukai lūžinėja, yra silpni ir išbandėte daugybę priemonių  nesėkmingai, galite drąsiai pasikliauti nerafinuotu, šalto spaudimo kokosų aliejumi. Jo teikiama nauda džiaugiasi ne tik palmių paunksmėje gyvenantys čiabuviai.. Mokslininkai  taip pat įrodė, jog tai nepakeičiama priemonė ne tik plaukų, bet ir odos puoselėjimui… Kviečiu paskaityti ir, jei dar neturite, apsvarstyti, ar nevertėtų įsigyti naujos natūralios „kosmetikos priemonės“…

Kaip kokosų aliejus padeda Jūsų plaukams?

Mažina plauko pažeidžiamumą

Trenkant galvą, plaukų paviršiuje esančios ląstelės prisigeria vandens lyg balionėliai.  Plaukai prisipildo drėgmės, tačiau poveikis yra laikinas.  Vanduo gana greitai išgaruoja iš ląstelių ir plaukas vėl tampa sausas ir pažeidžiamas. Be to, ląstelių sienelės, prisipildžiusios vandens  išbrinksta, tokiu būdu „pašiaušdamos“ plauko paviršių. Kai šukuojame šlapius plaukus, netenkame juose esančių proteinų.  O šie yra atsakingi už plaukų stiprumą ir atsparumą neigiamiems aplinkos veiksniams: cheminiams, dažams, UV spinduliams, tiesinimo, ar cheminio sušukavimo procedūroms ir pan.

Indijos mokslininkai  AARTI S. RELE ir R. B. MOHILE ištyrė kokosų aliejaus poveikį įvairių tipų plaukams ir padarė šias išvadas:

  • Išplauti plaukai, prieš tai ištepus juos kokosų aliejumi,  nepriklausomai nuo jų tipo ar juos veikusios aplinkos,  praranda ženkliai mažiau proteinų juos džiovinant ir šukuojant nei kokoso aliejaus kaukes darant po plovimo. Bet kuriuo atveju, naudojant kokosų aliejus plaukas tampa žymiai stipresniu.
  • Kokosų aliejus stipriai (net 44%)  sumažina ląstelių išbrinkimą vandenyje, tokiu būdu ilgam išlaikydamas drėgmę ir elastingumą bei sumažindamas galimybę nulūžti šlapiam plaukui šukavimo metu.

Taigi, prieš plaudami plaukus, užtepkite kokosų aliejaus ir palaikykite keletą valandų, o geriausiai, per naktį. Poveikį pajusite iš karto.

Atlieka kondicionieriaus funkciją

Ne vienas grožio salonas Amerikoje yra pasisakęs už kokosų aliejų, kai kalba pakrypdavo apie plaukų puoselėjimą. Viena žymi Niujorko plaukų stilistė Amanda George pataria: keletą arbatinių šaukštelių sušildyto kokosų aliejaus įtrinti į plaukus ir palikti nakčiai, o ryte išplauti šampūnu. Plaukai bus purūs, žvilgantys ir minkšti.

Jei nenorite miegoti su kokosų aliejaus kauke, prieš plaunant galvą gausiai įtrinkite plaukus kokosų aliejumi ir palikite porai valandų. Šitaip sugražinsite plaukams natūralią drėgmę ir apsaugosite juos nuo neigiamo aplinkos poveikio.

Neleidžia atsirasti pleiskanoms

Knygos „The Coconut Oil Miracle“ autorius Bruce Fife teigia, jog pats savo kailiu yra išmėginęs ir gali drąsiai patvirtinti, jog tai puiki priemonė kenčiantiems nuo pleiskanų. Daugybę metų jis naudojo specialius medikamentinius šampūnus, padedančius jam kontroliuoti šią problemą. Tačiau, tik nustojus juos naudoti pleiskanos sugrįždavo. Kokosų aliejus viską pakeitė.

Prieš plaunant galvą tereikia ištepti galvos odą aliejumi ir palaikyti keletą valandų. Teigiama, kad veikia jau po pirmo karto. Šią procedūrą galima kartoti kas tris dienas.

Prevencinė priemonė išsišakojusiems plaukų galiukams

Dažniausiai nuo plaukų galiukų išsišakojimo kenčia plonų, ilgų, sausų plaukų savininkės. Bene dažniausios to priežastys: prarasta plauko drėgmė bei grubus, skubus šlapių ir sausų plaukų šukavimas.

Minėjau, jog kokosų aliejus atlieka svarbų vaidmenį išsaugant plauką nuo lūžinėjimų. Taip pat, neleidžia išsausėti plaukui. Vadinasi,  užkerta kelią ir plaukų galiukų išsišakojimui.

Tiesa, jei tepsite jau išsišakojusius plaukus –  greičiausiai nepadės. Pirma teks juos pakirpti, tik tada karts nuo karto pamaitinti kokosų aliejumi prieš arba po plovimo.

Kokosų aliejus ir oda

Kalbant apie aliejaus poveikį odai, vienareikšmiškai, tai puiki priemonė odos (ypatingai sausos) priežiūrai:

  • Veikia kaip emolientas. Nors atogražų kraštų gyventojai jau nuo seno kokosų aliejų naudojo kaip odą puoselėjančią ir saugojančią gamtos dovaną, tačiau jokie klinikiniai tyrimai įrodantys aliejaus veiksmingumą ir saugumą nebuvo atlikti iki 2004 metų. 2004 metais Atliktas klinikinis tyrimas parodė, jog kserozę (sausa, sudirguzi, pleiskanojanti, niežtinti oda) turinčiai odai, kokosų aliejus yra veiksminga ir saugi antiseptinė bei drėkinanti priemonė . 2008 metais buvo paskelbti dar vieno klinikinio tyrimo rezultatai, kuriame teigiamas nerafinuoto, tyro kokosų aliejaus poveikis buvo užfiksuotas suaugusiųjų atopinį dermatitą turintiems ligoniams.
  • Turi antiseptinių ir priešgrybinių savybių.  Jau minėtuose aukščiau tyrimuose buvo pabrėžtas ir nerafinuoto, tyro kokoso aliejaus antiseptinis poveikis odai.
  • Antioksidantas. Nerafinuotame, tyrame šalto spaudimo kokosų aliejuje yra antioksidantų, kurie padeda mūsų organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais, tokiu būdu apsaugodami odą nuo išsausėjimo, sumažindami senėjimo požymius.

Viskas atrodo labai puiku ir visi kokosų aliejaus pardavėjai be išimties linksniuoja gerąsias kokosų aliejaus savybes dažniausiai neužsimindami apie vieną dalykėlį – odos poras. Nepriklausomi vertintojai linkę šiek tiek kritiškiau į tai pažiūrėti.

Ar kokosų aliejus kemša poras?

Kokoso riešuto lukštas

Kokoso riešuto lukštas

Tai tikriausiai opiausias klausimas toms merginoms, kurios dažnai susiduria su iškylančiais spuogeliais ir privalo daugiau dėmesio skirti savo veido odos priežiūrai.

Iš biologinės pusės kalbant, aknė, t.y odos paraudimai, baltųjų ir juodųjų inkštirų susidarymai, spuogeliai, atsiranda tada, kai mūsų oda išskiria perdaug riebalų. Šie susimaišę su negyvosios odos ląstelėmis užkemša poras. Odos riebalinimąsį nulemia mūsų hormoninė sistema.

Grįžtant prie kokosų aliejaus ir atsakant į klausimą, TAIP, jis priskiriamas prie poras kemšančių produktų (Pasak Kosmetikos DNR, kokosų aliejus yra 4 kategorijos (stipriai kemšančių poras)). Tačiau, nereikia iš karto išsigąsti ir prisigalvoti, jog su pirmu kokosų aliejaus užtepimu, jūsų odą nusės inkštirai, spuogeliai ir vairūs paraudimai. Viskas priklauso nuo Jūsų odos tipo. Kokosų aliejus  porų neužkimš, jei jūsų oda nėra linkusi į užsikimšusias poras. Kitaip tariant, kokosų aliejus nerekomenduojamas turintiems riebią, linkusią į aknę odą. Oilyoedia.com tvirtina, jog pats kokosų aliejus porų užkimšimo nesukelia, jis tik pablogina jau užsikimšusių porų būseną.

Mano išvada: Kaip ir kiekvieną produktą, taip ir šį, prieš pradedant naudoti, pirmiausiai, išsiaiškinkite savo odos tipą. Kiekvienas žmogus yra veikiamas skirtingai, tad eksperimentuokite su mažais kiekiais ir stebėkite rezultatą. Pirmiausiai pasimėginkite ant nedidelio odos plotelio ir pažiūrėkite, ar aliejus nesukelia alerginės reakcijos. Geriausia tepti vidinę alkūnės dalį.  Naudokite tik nerafinuotą, tyrą, šalto spaudimo aliejų.

Ko gero išvardijau pakankamai pliusų, kad ši gamtos dovana atsirastų lentynėlėje šalia kitų kosmetikos produktų. Juk geriau išmėginti natūralią priemonę nei tepti sintetinius produktus sau ant odos ir plaukų. Nesakau, kad tiks visiems plaukams ir bet kuriai odai.. Tačiau pamėginti verta.

 Jei kalbėčiau apie save, turiu kokoso aliejaus ir ne per seniausiai išmėginau jį kaip plaukų kaukę. Rezultatas mane pradžiugino. Plaukučiai buvo purūs minkšti ir lengviau šukuojami. Taip, lyg būčiau panaudojusi kondicionierių. Tiesa per naktį su aliejuota galva miegoti nesiryžčiau, tačiau porą valandų skirti savo plaukų grožiui tikrai verta :)

Taip pat nerafinuotu, šalto spaudimo kokosų aliejumi tepu be galo sausą savo sūnaus kojų odą (Iki 4 metų kankinomės su atopiniu dermatitu) ir 2 metukų dukrytės galvos odelėje atsiradusius atopinio dermatito sausus niežtinčius plotus. Rezultatas taip pat akivaizdžiai geresnis. Sūnaus kojų jau nebereikia tepti kasdien, o dukrytės pleiskanojanti galvos odelė taip pat po truputį tvarkosi.

Taigi, visa tai tik patvirtina, jog kokosų aliejus puoselėja plaukus ir padeda sausai odai atgauti taip reikalingą drėgmę.

Susiję straipsniai:

1. Kaip išsirinkti kokybišką kokosų aliejų?

Rekomenduoju:

1. Vietoj sintetinio lubrikanto – augalinis aliejus…

2. Kokosų aliejus. Maistinės savybės ir įtaka sveikatai

 

3 thoughts on “Kokoso aliejus: Odai ir plaukams

  1. Superinis straipsnis! Jau ilgą laiką naudoju kokosų aliejų .. viskam :) – plaukams, odai, lūpoms, net kaip maisto papildą. Rezultatai nėra labai greiti, bet kurį laiką nuosekliai panaudojus kokosų aliejų vietoje kūno pienelio, iš esmės pasikeitė mano oda. Ji tapo tokia graži, stangri ir svarbiausia sudrėkinta.

    • Labai malonu, kad užsukote į mano puslapį. Be galo džiaugiuosi, kad straipsnį įvertinote teigiamai. Kokosų aliejų naudoju ir aš ir džiaugiuosi, kad gamta davė tokį stebuklą. Dėl greito rezultato tai kaip kada.. Man plaukus labai greitai atgaivino. Dėl kūno odos tai viskas lėčiau vyksta, tačiau tikrai verta investuoti laiką. :)

  2. Kokoso aliejaus pasirinkimas plaukams labai geras. Man tai tikras gėris. Kokoso aliejus ir plaukams ir odai tinka tobulai. Turbūt niekada nenustosiu šio aliejaus naudoti. :)

Laukiu komentaro! :)