Valentino dienai artėjant: Masažo aliejus su afrodiziakais(I bandymas)

Be galo mėgstu atpalaiduojantį masažą.. Jei galėčiau, leisčiau sau aplankyti masažo saloną bent kartą per savaitę ir suteikčiau malonumą nuo 11 kg sveriančios mažylės supimo vakarais pavargusiai nugarai ir sprandui. Deja, daugelis dalykų trukdo tai padaryti, todėl belieka tenkintis masažais namų sąlygomis.  Jokiu būdu, nesiskundžiu!.. Juk pora mylinčių rankų geba atlikti nors ir labai retą, tačiau nė kiek neprastesnį „paglostymą“ nei masažo salone. Taigi, aliejus masažui kartas nuo karto apsilankantis svečias mūsų namuose. 

Jau daugiau nei mėnesį į galvą įkyriai lenda mintys apie savo pačios gamintą masažo aliejų… Ne bet kokį, o su afrodiziakais. Jau kurį laiką tyrinėjau interneto platybes ir ieškojau informacijos, kokie eteriniai aliejai veikia romantiškai ir nuteikia meilei :).  Deja, nėra tokio kvapo, kuris žadintų aistrą, ar keltų libido, jei žmogus pats to nenori. Tačiau eteriniai aliejai gali padėti įveikti nuovargį, pakelti nuotaiką, išlaisvinti jausmus šitaip paveikdami seksualumą. Juk kai esi pailsėjęs ir atsipalaidavęs, intymumu džiaugtis daug lengviau ir labiau to norisi. 

Taigi, išsiaiškinau, jog Afrodiziakų „karaliais“ tituluojami Ylan-Ylang ir pačiulės eteriniai aliejai. Taip pat manoma, kad jausmus išlaisvinti, nuteikti meilei padeda šildantys, saldūs, turtingi, tokie kaip jazminų, rožės, levandų, sandalmedžio, cinamono, imbiero, šokolado, šalavijo, levandos, kvapai. O kalbant apie aliejų tinkantį masažui, tai galima rinktis bet kurį augalinį aliejų. 

Kadangi kai kuriuos kvapus jau turėjau, nusprendžiau, kad atėjo laikas sukurti savo masažo aliejų, padėsiantį atsipalaiduoti nuo vaikų ir namų rutinos. Juk Valentino diena ant nosies… Be to, kuris iš mūsų nemėgsta masažo, atliekamo mylimo žmogaus? :)

Masažinis aliejus su afrodiziakais

Masažo aliejus su afrodiziakais

Masažinis aliejus su afrodiziakais – receptas

 Reikės (~50 ml aliejaus pagaminti):

 •  20 ml simondsijų (jojobos) aliejaus;
 • 15 ml abrikosų kauliukų aliejaus;
 • 15 ml erškėtuogių aliejus;
 • 3 lašai vitamino E;
 • 5 lašai ylan-ylang eterinio aliejaus;
 • 5 lašai pačiulių eterinio aliejaus;
 • 3 lašai levandų eterinio aliejaus;
 • 3 lašai citrinų eterinio aliejaus;
 • 4 lašai frezijų kvapiojo aliejaus;
 • 4 lašai angliškų rožių kvapiojo aliejaus;
 • Matavimo indo;
 • taros aliejui supilti;

 Gaminimas

 1. Atsimatuojame augalinius aliejus ir supilame į tarą.
 2. Sulašiname eterinius ir kvapiuosius aliejus bei vitaminą E. Švelniai sukant paplakame. Vitaminas E yra gan tirštas, todėl reikės truputėlį atsargiai pavartyti, kol jis pasiskirstys aliejų mišinyje.
 3. Padedame vėsiai ir tamsiai ir palaikome bent parą, kad aliejai ir kvapai susimaišytų.

Kelios pastabos:

Kitą kartą bandysiu apsieiti be kvapiųjų aliejų, kadangi dabar stipriau išryškėja būtent jų kvapas. Eteriniai aliejai lieka antrame plane, tačiau nepasakyčiau, kad neužsiuodžia visai.

Eterinių aliejų ir bazinių aliejų santykį radau puslapyje patisau.lt.

Veikliųjų medžiagų poveikis

Simondsijų (Jojobos) aliejus (Simmondsia chinensis) – Greitai įsigeriantis aliejus, nepaliekantis riebaus blizgesio.

Abrikosų kauliukų aliejus (Prunus armeniaca) – Dažniausiai masažui naudojamas aliejus. Greitai šyla ir leidžia rankoms gerai slysti. Puikiai tinka visų tipų odai, ypač pavargusiai. Tonizuoja ir gerina elastingumą.

Erškėtuogių sėklų aliejus (Rosea rubiginosa) – Atstato odą, puikiai drėkina. Ypač tinka brandžiai, sausai odai. Netinka labai riebiai, linkusiai į spuogus odai.

Ylan-ylang eterinis aliejus (Cananga odorata) – puikus afrodiziakas. Šalina liūdesį, kelia lytinį potraukį, ramina.

Citrinų eterinis aliejus (Citrus Limonum) – Kelia nuotaiką, subalansuoja vidinę būseną.

Levandų eterinis aliejus (Lavandula angustifolia) – pakelia nuotaiką, nuima įtampą, padeda atsipalaiduoti, netgi užmigti.

Pačiulių eterinis aliejus (Pogostemon Cablin) – nuteikia romantiškai, praskaidrina mintis ir negatyvias emocijas. Tai hipių laikais labai mėgstamas kvapas, meilės kvapas.

 *****************

Taigi, mielieji mano skaitytojai, pabaigai paraginsiu nepalikti viso darbo atlikti masažiniam aliejui. Sutiksite, kad naivoka tikėti, jog įvyks stebuklas ir jau kurį laiką besitęsiančius barnius staiga užglaistys pasklidęs eterinių aliejų aromatas. Tačiau tai gali būti pirmas žingsnis susitaikymo link.

Kiekvieną dieną rūpinkimės ir džiaukimės tais, kuriuos mylime. Tais, kurie suteikia mums norą gyventi ir skatina kurti. 

Su artėjančia meilės diena! 

2 thoughts on “Valentino dienai artėjant: Masažo aliejus su afrodiziakais(I bandymas)

Laukiu komentaro! :)