Receptai peršalimo ligų profilaktikai ir gydymui

Atvėsus orui jau ne vieną kartą teko panaudoti aromaterapines žinias. Jų semiuosi iš savo mylimiausių knygų bei interneto platybėse. Noriu pasidalinti keletu labai paprastų, tačiau veiksmingų ir išbandytų receptų kai kuriems peršalimo simptomams palengvinti. Jei jautį griebsite už ragų, vos tik jam įžengus į trobą, ilgai kovoti nereikės :)  

Katarinių infekcijų gydymui

Į garų vonelę įlašinkite 1 lašą rozmarino (cineolo) e.a, 2 lašus pipirmėtės e.a, 1 lašas arbatmedžio e.a. Kvėpuokite garais mažiausiai 10 minučių. Inhaliuokite užsimerkę.

Esant sinusitui

Naudokite šį mišinį inhaliacijoms:

  • Rozmarinų eterinis aliejus – 3 lašai;

  • Čiobrelių eterinis aliejus – 1 lašas;

  • Pipirmėtės eterinis aliejus – 1 lašas;

Uždenkite galvą rankšluosčiu, pasilenkite virš garų vonelės ir kvėpuokite garais apie 10 minučių.

Pūslelinei palengvinti

Tik pastebėjus pirmuosius požymius (dažniausiai tai būna lengvas tvinkčiojimas), 1 lašą pelargonijų aliejaus užlašinkite ant vatos ir dėkite tiesiai ant žaizdos. Kartokite tai kasdien, kol žaizda užsitrauks.

Stipriai nušalus rankas ar kojas

Ant šalčio pažeistų vietų užlašinkite 1 lašą gryno pelargonijų eterinio aliejaus. Kartokite tai dvi dienas,o po to masažuokite su šiuo mišiniu:

1 arb. šaukštelis lazdynų riešutų aliejaus + 5 lašai maloniosios pelargonijos e.a + 1 lašas levandų e.a + 1 lašas rozmarinų (verbenono) e.a.

Ausies uždegimo skausmui malšinti

Pašildykite 1 arb. Šaukštelį alyvuogių aliejaus, įlašinkite į jį 1 lašą levandų e.a ir 1 lašą vaistinių ramunių e.a (lot. matricaria recutita). Suvilgykite vatos tamponėlį į mišinį ir įsidėkite į ausį.

Varginant sausam kosuliui

3 lašai spindulinio eukalipto e.a + 2 lašai Čiobrelių e.a + 1 arb. š. Bazinio aliejaus (lazdynų riešutų, saldžiųjų migdolų, kokosų.

Masažuokite šiuo mišiniu nugarą ir krūtinę.

Derinkite masažus su inhaliacija: 3 lašus levandų eterinio aliejaus lašinkite į garų vonelę ir inhaliuokite iki 10 minučių.

Pajutus pirmuosius peršalimo požymius

2 lašai vaistinių čiobrelių e.a + 2 lašai arbatmedžio e.a, + 1 lašas spindulinių eukaliptų e.a + 3 lašai citrinų e.a. Kad aliejai geriau ištirptų vandenyje, užlašinkite juos ant saujelės druskos (geriausiai smulkios jūrinės arba epsom). Vonioje giliai kvėpuokite.

Perštint gerklei

Tik pajutus gerklės perštėjimą, ant 1 arb. šaukštelio druskos užlašinkite 1 lašą arbatmedžio e.a ir ištirpinkite stiklinėje šilto vandens. Skalaukite šiuo mišiniu gerklę 2-3 kartus per dieną.

Sloga

Į 10 ml bazinio aliejaus įlašinkite 3 lašus arbatmedžio e.a ir suvilgę pagaliuką su vata tepkite nosies landą kas dvi valandas. Sloga turėtų praeiti per kelias dienas.Tinka ir mažiems vaikams.

Apie eterinius aliejus, minimus šiuose receptuose daugiau informacijos rasite straipsnyje „Top 10: Eteriniai aliejai šaltajam sezonui„.

Šaltiniai:

  1. Valerie Ann Worwood The complete book of essential oils & Aromatherapy;
  2. Visagalis internetas ir asmeninė patirtis.

Laukiu komentaro! :)