Aromaterapinė vaistinėlė: Eukaliptas

Tęsiu savo rašinį apie pagrindinius eterinius aliejus, kuriuos turiu savo aromaterapinėje vaistinėlėje ir esant reikalui mielai naudojuosi ir teikiu pirmenybę. Jei jau nesuveikia, tai tik tada gydau įprastiniais vaistais. 

Šiandieną skirsiu Eukaliptui. Neretai Arbatmedžio eterinį aliejų maišau su Eukaliptų ir pakuriu tikrą pirtį užkratams. :)

Eukaliptas

Eukaliptas

Eukaliptas – Eucalyptus Globulus, E. Radiata, E. Dives, Corymbia citriodora

Be galo norėčiau nukeliauti į eukaliptų giraitę Tasmanijoje arba Australijoje, prisiliesti prie kamieno ir pagerbti už tai, kad dovanoja mums galimybę išgauti puikią priemonę virusinių ligų profilaktikai ir gydymui. Tai visžalis mirtinių šeimos medis, užaugantis iki 100 metrų.

Pasaulyje yra žinoma labai daug eukaliptų rūšių, iš kurių lapų gaminami eteriniai aliejai. Visi šie eteriniai aliejai tarpusavyje skiriasi ne tik chemine sudėtimi. Dėl skirtingų juose esančių cheminių junginių juos galima taikyti skirtingiems atvejams. Pvz. Eucalyptus radiata yra išskirtinė antivirusinė priemonė nuo viršutinių kvėpavimų takų ligų, eucalyptus globulus – gleives skystinantis, lengvinantis atsikosėjimus, o corymbia citriodora – puikiai ramina ir yra labiau citrusinio kvapo.

Kadangi pati naudoju Eucalyptus Globulus, tad ir kalbėsiu plačiau apie jį. Jis puikiai pasitarnauja gydant kvėpavimo takų infekcijas, mažina uždegimus. Galiu tai patvirtinti, nes skalavau arbatmedžio ir eukalipto tirpalu gerklę kai tik pajaučiau skausmą. Nuėmė negalavimą per 1 valandą ir padėjo stipriau nesusirgti. Skalavimus dariau 3 dienas. Sūnui pradėjus nestipriai kosėti, garinau į aplinką eterinį aliejų ir tryniau juo krūtinę (skiedžiau su jojobos aliejumi). Gal ir sutapimas, tačiau pasveiko per 4 dienas.

Eukaliptų aliejų dėl skausmą malšinančio poveikio galima naudoti masažui, kai vargina reumatas, raumenų skausmas, tačiau tam yra ir daugelis kitų eterinių aliejų, kurių kvapas žymiai malonesnis.

Sakoma, kad eukaliptai atbaido uodus. Šito dar neišbandžiau, tačiau artimiausiu metu tikrai išmėginsiu.

Rekomenduojamas naudoti inhaliacijoms, patalpų dezinfekavimui, įtrinimams kai sergama peršalimo, kvėpavimo takų ligomis. Reikia atkreipti dėmesį, kad jo lengva perdozuoti, tad reikia vartoti atsargiai. Nerekomenduojamas aukštą kraujo spaudimą turintiems žmonėms.

Panaudojimo galimybės

Gerklės skalavimui

Į arb. šaukštelį druskos įlašinkite 1 lašą eucalyptus globulus e.a. ir 1 lašą melaleuca angustifolia e.a. Druską ištirpinkite stiklinėje šilto vandens. Skalaukite gerklę tol, kol baigsis vanduo. Jei reikia atlikite skalavimus du kartus per dieną, kelias dienas.

Viršutinių kvėpavimo takų ligos. Kosulio palengvinimas, gleivių skystinimas

Į maždaug  litrą verdančio vandens įlašinkite 1-2 lašus eucalyptus globulus e.a. Pasilenkite virš puodo, uždenkite galvą rankšluosčiu panaikindami oro tarpus taip, kad kuo daugiau garų kiltų Jums į veidą. Atsargiai- nenusideginkite. Kvėpuokite garais apie 5-10 minučių. Geriausiai būtų tai atlikti 1-1,5 val po valgio.

Masažas, įtrinimai sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis, bronchitu, esant kosuliui. 

4-5 lašai eucalyptus globulus arba eucalyptus radiata e.a sumaišykite su 1 arb. šaukšteliu bazinio nerafinuoto, šalto spaudimo augalinio aliejaus (jojobos, migdolų, alyvuogių ir pan.). Įtrinkite sergančiajam krūtinę, nugarą ar kaklą prieš miegą ir palikite šiltai.

Esant slogai atlikite kojų mirkymus vonelėje

Į arb. šaukštelį druskos įlašinkite 1-2 lašus eucalyptus globulus arba eucalyptus radiata e.a. ir ištirpinkite vonelėje su karštu vandeniu. Mirkykite kojas vonelėje vis pakarštindami vandenį kol kojos paraudonuos (~10 minučių). Užsimaukite vilnones kojines ir procedūra kartokite apie 3-4 dienas. Geriausiai tai daryti prieš miegą.

Nusiraminimui, stresui nuimti, atbaidyti uodams, galvos skausmui sumažinti

Į oro drėkintuvą arba eterinių aliejų garintuvus įlašinkite 4-5 lašus corymbia citriodora ir pagarinkite į aplinką.

Būkite sveiki ir kūnu ir siela!

Literatūriniai ir internetiniai šaltiniai:

  1. Jūratė Kukenienė „Aromaterapijos kerai“ (160-161 psl.)
  2. Kurt Shnaubelt „Naujoji aromaterapija“ (28 psl. 91-92 psl.)
  3. Patricia Davis „Aromaterapija nuo A iki Ž“ (101-103 psl.)
  4. Rosemary Caddy „Aromatherapy. Essential oils in colour (25,27 psl.)
  5. Sveikas žmogus

Laukiu komentaro! :)