Aromaterapinė vaistinėlė: Rozmarinas

Dar vienas eterinis aliejus, kurį visada turiu savo vaistinėlėje ir dažniausiai naudoju savo galvos odos ir plaukų priežiūrai.

Pasak legendų, kai gimė graikų meilės ir grožio deivė Afroditė, jos kūną dengė apdaras iš rozmarinų. Taip pat kalbama, kad būtent prie šio krūmo, žydėjusio baltai, kažkada sustojo pailsėti Mergelė Marija. Užklojo savo apsiaustu krūmą, o kai jį nuėmė, tose vietose kur buvo apsiaustas žiedai nusidažė mėlynai. Todėl ir pavadintas jis rozmarinu – Marijos rože (Rose of Mary). 

Rozmarinų eterinis aliejus

Rozmarinų eterinis aliejus

Kvapusis rozmarinas – Rosmarinus officinalis

Rozmarinai – tai notrelinių šeimos augalai ir vieni pirmųjų , pradėtų naudoti medicinoje ir, beveik neabejojama, kad ir virtuvėje bei religiniuose ritualuose. Iš jų žiedų ir lapelių išspaustas eterinis aliejus turi labai stiprų stimuliuojamąjį poveikį. Neretai naudojamas kai reikia atgauti kokią nors juslę, prarastą pažeidus motorinius nervus. Tai puikus smegenų stimuliatorius, atminties gerintojas, bei proto skaidrintojas. Tai nepakeičiamas aliejus žmonėms dirbantiems darbą, kuriame reikia įtemptai mąstyti. Ne vieną kartą savo vyrą žvalinau duodama įkvėpti rozmarinų eterinio aliejaus. Jis gali patvirtinti, kad tai veikia puikiai.

Išskiriami trys rozmarinų aliejaus chemotipai: kamparo (Ispanija, Kroatija), Cineolo (Šiaurės afrika ir Verbenono (Korsika). Aš naudoju klasikinį, Verbenono chemotipo aliejų. Jis dėl regeneraciją skatinančių savybių ir labai gero toleravimo yra nepakeičiamas odos priežiūroje. Taip pat, tai numeris vienas eterinis aliejus, naudojamas plaukų stiprinimui. Jis puikiai stimuliuoja galvos odą, taip pat padeda išnaikinti pleiskanas, skatina plaukų augimą.

Apibendrinant, naudokite Rozmarinų eterinį aliejų, jei norite pabusti, nuskaidrinti protą, sustiprinti plaukus, pagražinti odą, sumažinti celiulitą, atpalaiduoti sustingusius raumenis. Tiesa, persistengti negalima, kadangi labai stiprus tonizuojantis poveikis gali sukelti epilepsijos priepuolius arba apsinuodijimą. Nerekomenduojamas vartoti aukštą kraujospūdį turintiems asmenims.

Panaudojimo būdai

Plaukų augimo skatinimui (ypač tinka vyrams) ir pleiskanų mažinimui

Į 1 arb. š. degtinės įlašinkite 3 lašus rosmarinus officinalis ir 5 lašus lavandula angustifolia. Viską sumaišę pridėkite 1 valg.  šaukštą vandens ir išmasažuokite galvos odą. Šį „stimuliatorių“ galite naudoti tiek prieš plaukų plovimą, tiek po.

Proto praskaidrinimui, žvalumui

Jei yra galimybė ryte pagulėti vonioje, į saują druskos įlašinu 4-5 lašus rozmarino e.a  ir paguliu tokioje vonioje apie 15 min.

Aknės požymių ir paviršinių kraujagyslių (rosacea) mažinimui

į 100 ml saldžiųjų migdolų aliejaus įlašinkite 35 lašus verbenono tipo rosmarinus officinalis ir tepkite šiuo mišiniu pažeistas vietas pagal poreikį.

 

 Bibliografija:

  1. Jūratė Kukenienė „Aromaterapijos kerai“
  2. Kurt Shnaubelt „Naujoji aromaterapija“
  3. Valerie Ann Worwood “ The complete book of essential oils & aromatherapy“
  4. Wikipedia enciklopedija „Rosemary“

Laukiu komentaro! :)