Valentino dienos proga – origami širdelės!

Pirmiausiai tai norėčiau visus pasveikinti su dar viena gražia besibaigiančios žiemos švente. Būkit mylimi, mylėkit patys, negailėkite šiltų, gražių ir kupinų meilės žodžių vieni kitiems. 

Šiandiena kaip tyčia atsiminiau, jog kadaise nusipirkau labai gražaus origami popieriaus. Kadangi, jau nuo pačio ryto mintyse sklando širdelės ir romantiškos melodijos, pamaniau, kad reikia iš jo padaryti ką nors „Valentiniško“.  Internete gaudžiau idėjas ir atradau porą nesudėtingų ir mielų akiai darbelių, kuriuos galės atlikti ir šiek tiek vyresnio amžiaus vaikai (pradinukai). Mano vaikučiai dar per maži, todėl darbo ėmiausi viena. Buvo tikrai smagu prisiminti kažkada vaikystėje užplūdusią lankstinių maniją (su sese visą pasaką apie dvi antis iš origami figūrėlių pastatėme)… Tad dalinuosi rezultatu.

Širdelės iš popieriaus (Origami)

Širdelės iš popieriaus (Origami)

 

Rausvos origami širdelės instrukcijos

Pradinė forma: stačiakampis, kurio pločio ir ilgio santykis 1:2, kitaip tariant, du sujungti kvadratai (Aš naudojau stačiakampį, kurio išmatavimai 15×7,5 cm).

Kadangi viską geriausiai atspindi nuotraukos, paruošiau nedidelę galeriją. Joje labai aiškiai matosi, ką po ko daryti ir kaip lenkti.

Keletas žodžių apie kiekvieną iš žingsnių.

1-2. Iš pradžių pasiruošiame linijas, kad lengvai viskas susilenktų 3-iame žingsnyje. Pirmiausiai iš raštuotos pusės lenkiame kaip parodyta 1-mame žingsnyje, užtvirtiname linijas, viską išlankstome atgal ir apverčiame lankstinį. Apvertus lankstinį iš baltosios pusės lenkiame taip kaip parodyta 2-me žingsnyje, taip pat tik užsitvirtiname linijas ir atlenkiame viską atgal.

3. Kaip parodyta lenkiame per užtvirtintas linijas. Gauname rombą, sudarytą iš dviejų trikampių.

4. Pasukame lankstinį kaip parodyta 4.a paveikslėlyje ir kiekvieno trikampio apatinius kampus lenkiame iki viršutinio trikampio kampo kaip parodyta 4.b. paveikslėlyje. Tą patį padarome ir su kitu trikampiu

5. Skleidžiame sulenktus trikampėlius kaip parodyta 5.a ir 5.b paveikslėliuose ir gauname 4 mažus rombus didelio rombo viduryje.

6-7. Viršutinę rombo dalį nulenkiame į apačią darydami išorinį lenkimą. Atlikus veiksmą ir apvertus lankstinį turėtumėte gauti vaizdą 6.b paveikslėlyje. Kai apversite laknstinį, užlenkite kampeliu kaip parodyta 7 pav.

8-9. Daugiausiai kruopštumo reikalaujantys žingsniai. Lenkite kaip parodyta 8.a ir 8b.  paveikslėliuose. 9.a ir 9.b  pav. pavaizduota, kaip išskleisti kišenėles. Kadangi jos labai mažos, į pagalbą pasitelkiau dantų krapštuką. Kad širdelė būtų vaizdingesnė viršutines kišenėles nulenkiau į kitą pusę, tokiu būdu praplatindama širdelės skyrimą.

Žalia širdelė-žiedas (instrukcijos)

Pamokykite vaikus, kaip pasigaminti šią puikią širdelę, kuri gali tapti gražia Valentino dovanėle jų geriausiems draugams (-ėms).

Pradinė forma: Kvadratas

Ši žavi širdelė kur kas paprastesnė nei pirmoji. Jai taip pat paruošiau instrukcijų galeriją, kurioje labai aiškiai matosi lankstymo ypatumai.

1. Jei lapas turi dvi puses, pradedame lankstyti nuo baltosios pusės. Pasidarome lenkimo linijas kaip parodyta.

2. Iš kraštų lenkiame iki vidinės linijos kaip parodyta (2.a pav.). Apverčiame lankstinį (2.b)

3. Pasukame lankstinį kaip parodyta ir lenkiame trikampį iš viršaus į apačią. Gauname 3.b. pav. pavaizduotą lankstinį. Apverčiame jį (3.c pav.)

4-7. per pusę lenkiame tą dalį, kuri parodytą 4 pav. Skleidžiame kišenes kaip parodyta 5.a-5.c pav. 6 pav. matome užlenktus mažučius nespalvotus kvadratėlius. 7 pav. pavaizduota, kaip suapvalinti širdelės viršutinę dalį, užlenkiant trikampėlius. Gautą juostelę tiesiog užlankstome, kad nesimatytų apsukus. Jei norite žiedo, tuomet pamatuokite ant piršto ir suklijuokite.

Tikiuosi taip pat gerai praleidote laiką gamindami širdeles kaip ir aš. Dar kartelį linkiu kuo daugiau meilės Jūsų širdyse!

P.S. Jei norisi Valentino dienai paruošti kai ką ypatingo, siūlau pamėginti šį masažo aliejų su afrodiziakais, kurio receptu pasidalinau praeitą savaitę. :) Gražaus Jums Valentadienio!

Laukiu komentaro! :)