Prasidėjus darganotiems, drėgniems orams, tikriausiai kas antras susiduriame su nemalonia Herpes simplex viruso forma – lūpų pūsleline. Mane ji šiemet užklumpa jau antrą kartą („Turėčiau stiprinti organizmą C vitaminu“ – pagalvojau sau). Pirmąjį kartą gydžiausi vaistinėje siūlomais vaistais, o šįkart nusprendžiau prisitaikyti alternatyviosios medicinos metodus. Pasidalinsiu sava patirtimi, kaip man išgyti padėjo eteriniai aliejai.
Trumpai apie lūpų pūslelinę
Herpes Simplex virusas toks klastingas, kad net šiuolaikinė medicina jo išgydyti iki galo negali, tik malšina simptomus. Dažniausiai žmonės užsikrečia dar būdami vaikais, o užkrėtimas yra šimtaprocentinis. Galima jį tik nešioti ir niekada gyvenime nesusirgti, tačiau kur kas daugiau atvejų yra, kai susergame ir puikiai žinome, kaip tai nemalonu.
Viskas prasideda įkyriu tvinkčiojimu ir lengvu niežėjimu, o po poros valandų mažas plotelis patinsta ir peršti. Už dviejų dienų turime vandeningą skaudančią pūslelę ir lūpų šerpetojimą bei sausėjimą. Lengvuoju atveju pūslelė apsitraukia po 3-5 dienų, sunkiuoju – galima kankintis iki 3-jų savaičių. Jeigu susergu aš, vargstu iki dviejų savaičių, nors ir kasdien tepu vaistais. Mano atvejis nebūna labai sunkus, dažniausiai atsiperku 1-2 skausmingomis pūslelėmis ant lūpų. Tai nutinka labai retai, tačiau nutinka ir dažniausiai pasireiškia toje pačioje vietoje.
Lūpų pūslelinę gali iššaukti:
- Nusilpęs organizmas, C vitamino trūkumas;
- Suskeldėję nukramtytos lūpos;
- Persikaitimas saulėje arba deginimasis soliariume (kitaip tariant, UV spinduliai);
- Karštis, drėgmė (pvz.: pirtyje);
- Stresas.
Mano patirtis kovojant su Herpes-1 virusu
Minėjau, jog esu naudojusi vaistinėje pirktus vaistus. Dabar jų prikurta ne vieni ir visi jie tikrai veiksmingi. Kadangi mano atvejai dažniausiai nėra labai sunkūs, nusprendžiau surizikuoti ir nuo pirmųjų simptomų į pagalbą pasitelkiau natūralias priemones – eterinius aliejus. Rėmiausi rekomendacijomis iš aromaterapinių knygų bei savo improvizacijomis.
Tik pajutus pirmuosius simptomus…
Ant pažeistos vietos lašinau 1 lašą gryno rožinės pelargonijos e.a (lot. pelargonium graveolens). Procedūrą kartojau 3 kartus per dieną, dvi dienas.
Rezultatas: nuėmė perštėjimą ir niežulį, tačiau labai lengvai ir trumpai pagraužė tą vietą. Kadangi mačiau, kad odos nenudegino, tą pagraužimą įvertinau kaip dezinfekciją uždėjus spirito. Remiantis šaltiniu, tai turėjo praeiti, tačiau vistiek susiformavo pūslelė ir aš nusprendžiau imtis stipresnio eterinių aliejų mišinio, kad pagreitinčiau jos „šašėjimą“.
Trečią dieną…
Susimaišiau maždaug 5 ml eterinių aliejų sinergiją, pagal Valerie Ann Worwood pateiktas proporcijas, tik siūlytas germaniškas ramunėles, keičiau romaniškomis ir arbatmedžio rūšį pasirinkau savo nuožiūra:
- Rožinės perlargonijos (pelargonium graveolens) – 32 lašai;
- Citrinų (Citrus limonum) – 12 lašų;
- Ramunėlių romaniškųjų (Anthemis nobilis) – 24 lašai;
- Penkiagyslės mirtenės/ Niaoulio (Melaleuca Quinquinervia) – 32 lašai;
- Tikrųjų Levandų (Lavandula Angustifolia) – 20 lašų;
Ant suvilgyto vandeniu vatos gabalėlio lašinau 1-2 lašus sinergijos ir dėjau ant lūpos 2-3 kartus per dieną (knygoje rekomenduoja vieną kartą). Nuolat džiūvančias lūpas tepiau grynu ekologišku taukmedžių sviestu. Jis neleido lūpoms išsausėti.
Rezultatas: Pūslelė apsitraukė į šašą per 2 dienas, kuriam iš nekantrumo padėjau nukristi pati. Paraudusią vietą toliau tepiau šiuo mišiniu dar 2 dienas. Visą gydymo periodą toje vietoje nejaučiau įkyraus, būdingo Herpes virusui, perštėjimo. Kadangi šašas buvo nuluptas per anksti, užsidėjo antrą kartą, tačiau žymiai mažesnis ir akivaizdžiai matėsi, jog dar pora dienelių ir lūpų pūslelinės simptomai išnyks visiškai.
Gydymo laikotarpis nuo pirmųjų simptomų iki gyjančio šašo: 6 dienos + 2 dienos iki visiško sugyjimo.
Pastebėjimai/patarimai
- Kadangi eteriniai aliejai dažniausiai gydančiai veikia mažesnėmis dozėmis, todėl gali būti, jog laikantis rekomendacijų ir tepant vieną kartą per dieną rezultatas būtų dar greitesnis.
- Stenkitės nelupinėti susidariusių šašų. Taip tik prailginsite gydymą. Žinau, kaip tai erzina ir vis norisi čiupinėti, tačiau reikia pakentėti
- Atsargumo dėlei, nerekomenduoju gydyti vaikų iki 8 metų. Vyresniems vaikams skiesčiau augaliniu aliejumi santykiu 1:1. Tai yra, vieną lašą eterinio aliejaus maišyčiau su vienu lašu bazinio (pvz.: lazdynų riešutų).
Kada reikia kreiptis į gydytoją?
Yra keletas atvejų, kada būtina kreiptis į gydytoją:
- kai Herpes viruso infekcija išplinta ant lūpų, burnos gleivinėje, gomuryje. Tai yra išties skausminga, todėl kyla sunkumų valgant ar geriant. Gali ištikti dehidratacija ir gydytojo priežiūra yra būtina (ypač vaikams).
- Jei jūsų imuninė sistema labai nusilpusi, ji gali nesusidoroti su infekcija ir kilti komplikacijos;
- Jei nežinote tiksliai, ar tai herpes viruso sukelti simptomai;
Atminkite, jog tai vienas iš būdų palengvinti simptomams, sukeltiems Herpes Simplex viruso. Jokiu būdu jo neidealizuoju, nes nebandžiau nedaryti nieko ir laukti (Galbūt būtų praėję savaime), bijojau rizikuoti taip. Mūsų organizmai yra skirtingi, todėl ir vaistai veikia nevienodai. Linkiu kiekvienam atrasti savąjį metodą. Aš jau atradau, galbūt padės ir Jums
Jei patiko ir manote, jog naudinga, kviečiu aktyviai dalintis ir dėkoju už skaitymą!