Kalėdų belaukiant: Popierinės snaigės

Ar pastebėjote, kad su pirmąja žiemos diena pasirodė snaigės? Kuo arčiau Kalėdų, tuo storiau nuklojo žemę savo minkštučiu patalu. Aš nieko prieš sniegą neturiu, tuo labiau, kad mano gimtadienis žiemą… Tikiuosi, kad lygiai tiek pat, o gal ir truputį daugiau sniegelio bus ir per Kalėdas. Na kokios gi Kalėdos be sniego!.. Ir snaigių ant langų :)

Greičiausiai visi mokate karpyti snaiges…Aš galiu sakyti, kad išmokau iš naujo šiemet. Taip taip išmokau, nes snaiges paskutinį kartą karpiau mokykloje ir tai dažniausiai jos man išsiskleisdavo į keturias ir daugiau dalių bei rezultatas nekeldavo pasitenkinimo. Tada mokykloje Mama mane pamokė kirpti pirmąsias snaiges, tačiau mamos snaigės mane džiugino labiau, tad nustūmiau šį reikalą į šalį iki geresnių laikų. Tačiau šiemet negalėjau atsispirti pagundai pamėginti ir vėl… Atradau keletą lengvų būdų, kaip tai daryti, todėl skubu dalintis su Jumis. Jei vistik lankstyti jau mokate, bet norėtumėte geriau išmokti įvaldyti žirkles, paruošiau Jums straipsnį apie popierinių snaigių karpymo pavyzdžius su daugybe gražuolių snaigių.

Popierinės snaigės

Popierinės snaigės iškirptos iš kvadrato ir apskritimo.

Snaigė iš kvadrato

Lankstymas ir karpymas. I būdas.

Snaigė iš kvadrato

Snaigės lankstymas: 1-4 žingsniai.

1 žingsnis. pasiruošiame popieriaus lapą.

2 žingsnis. Kampą A lenkiame iki krašto ir pirštu užtvirtiname lenkimo liniją.

3 žingsnis. Nukerpame likusią dalį popieriaus. Ji mums snaigės gamyboje reikalinga nebus. Gavome sulenktą per įstrižainę kvadratą.

4 žingsnis. Kampą B gražiai lenkiame prie viršutinio kampo (A lieka nuošalyje). Visos kraštinės turi lygiai sueiti.

Gera pradžia pusė darbo! :) Žengiame toliau.

snaigė

Snaigė iš kvadrato: 5-8 žingsniai

5 žingsnis. Kampą A lenkiame prie Kampo B.

6 žingsnis. Gavome trikampį, kurį apkarpę sukursime snaigę, vienintelę ir nepakartojamą. Kadangi man labiausiai patinka snaigės su išsikišusiomis „šakutėmis“, pažymėjau, kur iškirpus matysis ilgesnė šakutė, kur trumpesnė. Taip pat, tai rodiklis, kur reikia atidžiau pažiūrėti kaip kerpame, kad snaigė nepasileistų į krūvą neišbaigtų snaigyčių.

7 žingsnis. Paprastai iš anksto nieko nenusipaišau, o kerpu taip, kaip tuo metu diktuoja mano mintys ir polėkis, perdaug negalvojant kas gausis. Tikriausiai pastebėjote, kad dvi kraštinės nesiskleidžia.. Būtent šiose kraštinėse ir reikia karpyti įvairiausias skylutes, paliekant neiškirptus tarpelius tarp ornamentų. Kraštinė kuri skleidžiasi gali būti karpoma kaip tik norite, ji nelemia snaigės išsibarstymo. Kuo giliau šią kraštinę įkirpsite, tuo ilgesnės bus snaigės šakelės.

8 žingsnis. Nuotraukoje raudonai apibraukiau vietas, kurios po karpymo vis dar liko nepaliestos, tokiu būdu užtikrinant, kad snaigė liks vientisa.

Ir pagaliau išskleista snaigė (Šis etapas man labiausiai patinka) :).

Snaigė iš kvadrato

Popierinė snaigė iš kvadrato

Lankstymas ir karpymas. II būdas

Snaigė Dobilas. Karpymo instrukcijos.

Snaigė Dobilas. Karpymo instrukcijos.

1-6 žingsniai.Viską lankstome taip pat kaip ir pirmąjame variante.

7 žingsnis. Kerpame apvaliai per kraštinę, kuri gali skleistis (Žiūrėkite į paveikslėlį).

8 žingsnis. Iškarpome raštus kraštinėse, kurios nesiskleidžia, palikdami tarpus tarp ornamentų. Kraštinę, kuri skleidžiasi, galime karpyti kaip tik norime. Paveikslėlyje raudonos rodyklėlės nurodo nepaliestus kraštelius, kurie užtikrins vientisą snaigę. Štai ir viskas!

Aštuonkampė snaigė iš apskritimo.

Šis būdas man patinka labiausiai, nes snaigės gaunasi gražiausios. Šiuo būdu galima pagaminti pačių įvairiausiu karpinių. Nuo visiško apskritimo iki aštuonšakių gražuolių. Man smagiausia karpyti taisyklingas aštuonkampes snaigeles.

Instrukcijos

Aštuonkampė snaigė. Instrukcijos.

Aštuonkampė snaigė. Instrukcijos.

1 žingsnis. Iš popieriaus lapo išsikerpame apskritimą. Tam panaudojau savo servizo lėkštelę.

2 žingsnis. Apskritimą lenkiame pusiau.

3 žingsnis. Kampą A lenkiame prie kampo B.

4 žingsnis. Kampą AB lenkiame prie kampo C.

5 žingsnis. Kaip ir prieš tai rašiau instrukcijose, taip ir čia, iškarpykime kuo įvairesnių ornamentų. Kuo giliau link vidurio įkirpsite per ovaliąją trikampiu dalį, tuo gilesnės gausis snaigės šakutės. Jei visai nenorite šakučių, šitos kraštinės nekarpykite. Tuomet gausite apvalią snaigę, su iškarpytu vidurėliu. Kuo mažiau popieriaus liks iškarpius raštelius, tuo gražesnė bus snaigė. Raudonos rodyklėlės paveikslėlyje žymi paliktus neiškirptus tarp ornamentų kraštelius.

6 žingsnis. Išskleidžiame karpinį ir džiaugiamės rezultatu :)

Tikiuosi nepabodo ir aiškiai supratote, kaip išsikirpti snaiges. O dabar pirmyn puošti langus! 

Primenu, kad jei vistik iškirptos snaigės Jūsų netenkina, radau šablonų, kuriuos persipiešus ir iškirpus, snaigės bus nepakartojamos. Štai čia -> Snaigių karpymo šablonai.

9 thoughts on “Kalėdų belaukiant: Popierinės snaigės

  1. Nors dabar ir ne laikas snaiges karpyti, visi pamišę dėl vėluojančio pavasario, bet aš labai smagiai pakarpiau. Praktiškai niekada anksčiau nesu to dariusi taip tvarkingai pagal instrukciją. Buvo smagu. Dėkui Vikute už pamokėlę.

Laukiu komentaro! :)