Šventes pasitinkant: „Vitražinių“ paveikslėlių (Suncatchers) gaminimas su vitražiniais dažais

Man visada labai patiko vitražai..ir šiaip visokie spalvoti stikliukai. Prisimerki ir žvelgi kaip pro juos skverbiasi spalvingi saulės spinduliai. Tai tarsi kitas pasaulis, kaip spalvotų veidrodžių karalystė, kurią dažnai sapnuodavau kai buvau vaikas…

Vakar grįžau į vaikystę: leidau sau išmėginti vitražinius dažus skirtus piešti nuo 3 metų vaikams :). Galite šaipytis kiek norite, tačiau aš tikrai mėgavausi. Kelioms valandoms pabėgau nuo rutinos ir vaikų. Norėjau pirma pati pabandyti, o tik paskui įtraukti į šį smagų užsiėmimą savo 4-metį sūnų Luką. Nupiešus paprastą žuvelę ir laivelį gimė idėja, kad langą pasipuošiu ne tik popierinėmis snaigėmis, bet ir nesudėtingais vitražiniais paveikslėliais, kurie praeiviams linkėtų: „Linksmų švenčių!“. Tam panaudoti vitražinius dažus labai praktiška, nes:

 • įtraukia vaikus darbui, skatina jų kūrybiškumą;
 • išdžiuvęs paveikslėlis yra kaip plėvelė, kurią galima lengvai užklijuoti ir nuklijuoti nuo stiklo nepalikus jokių dėmių.
 • jais galima dekoruoti ne tik stiklus, bet ir veidrodžius ar klijuoti ant šaldytuvo.
 • tai gali pavirsti ir gražiu smulkiu priedu prie pagrindinės Kalėdinės dovanėlės ir ne mažiau džiuginti nei pagrindinė dovana.
 • rezultatas yra daugkartinio naudojimo (šventines dekoracijas galima nuklijuoti ir pasidėti iki kito sezono).

Netgi neturint gabumų piešti (čia kalbu apie save) galima sukurti nuostabius darbelius. Tad pabaigusi žuvelę ir atidavusi sūnui spalvinti laivelį, leidausi į šventinių „vitražinių“ paveikslėlių gamybą.

vitražinės aplikacijos

Kalėdinės aplikacijos – saulės spindulių gaudyklės (Suncatchers) langui

Vitražinių paveikslėlių gamyba

Reikmenys

 • Vitražiniai dažai;
 • Juodai balti Kalėdinių ir naujametinių motyvų piešinėliai (nebūtina);
 • A4 dydžio įmautė lygiu skaidriu paviršiumi – 2vnt.
 • Spausdinimo popierius – 2vnt.

Gaminimas

1. Pasiruošiau paveikslėlius. Internete radau daugybę nuorodų su paveikslėliais spalvinimui. Keletą iš jų paminėsiu, manau,  kad pravers:

a) http://find-stainedglasspatterns.com/holiday-stainedglasspatterns.html – įvairaus sudėtingumo šablonai Kalėdine tematika.

b) http://pdqpatterns.com/index.php?main_page=index&cPath=95 – čia man labiausiai patiko raidžių šablonai. Su jais nesunkiai užrašysite ant savo lango bet ką. :)

c) http://www.freepatternsforstainedglass.com/freeChristmaspatterns.html – daugybė nesudėtingų paveikslėlių: Angelai, Kalėdų seneliai,  žvakės, skambalėliai, Šventoji šeima ir kt.

d) http://www.sg-patterns.com/free-stained-glass-patterns.html – patys paprasčiausi paveikslėliai vitražams kurti, kokius tik teko rasti. Šio puslapio paveikslėliais pasinaudojau ir aš.

Jei mokate piešti, žinoma, geriausiai yra nusipiešti pačiam: originalu ir niekur daugiau tokio nepamatysi. Dėl jau minėtų priežasčių ir laiko trūkumo aš ėmiausi to neoriginalaus varianto – susiradau paveikslėlius internete, bei naudodamasi corel draw x4 piešimo programa, pasidariau atvirkštinį užrašą „Linksmų švenčių!“. Atsispausdinau viską taip, kad paveikslėliai ir užrašas tilptų į A4 formato lapus.

Reikmenys vitražinių aplikacijų gamybai

Pasiruošiau reikmenis: šablonai, dažai, įmautės.

2. Paveikslėlius dėjau į įmautes ir apvedžiojau kontūriniu juodu pieštuku. Jei paveikslėlius piešiate patys, galite tai daryti tiesiai ant įmautės. Vitražinių dažų dabar siūloma įvairiausių. Aš pirkau tokius, ant kurių aiškiai buvo parašyta „Peelable“ (nuklijuojami).

Kontūriniai dažai, panaudojimas

Šablonai, apvedžioti juodais kontūriniais dažais

3. Palaukiame kol kontūras nudžius (trunka apie 1 valandą).

4. Spalviname piešinėlius įvairiausiomis spalvomis ir paliekame džiūti (6-8 valandoms).

 

Vitražiniai paveikslėliai džiūsta

Nuspalvinti ir palikti džiūti vitražiniai paveikslėliai

5. Įsitikinus, kad tikrai nudžiuvo, nuimame nuo įmautės paveikslėlius ir klijuojame prie stiklo. Nesibaiminkite, jei iš pirmo karto nepavyks priklijuoti tiksliai kaip norite. Tiesiog nuklijuokite ir bandykite vėl!

6. Būtinai pasidalinkite savo dekoruotais paveikslėliais ir komentarais kaip sekėsi :) Net jei ir nieko nedarėte Jūsų komentarai visada laukiami :)

Pastebėjimai:

 • Paveikslėlių galima ir neapvesti kontūriniais dažais, o tiesiog piešti spalvomis, kurios džiūdamos šiek tiek susilieja. Išdžiuvęs darbelis nusiims nuo plėvelės taip pat gerai kaip ir apvestas kontūru.
 • Labai įdomių spalvinių variacijų galima išgauti liejant spalvas tarpusavyje. Džiūdamos jos įvairiai įsimaišo viena į kitą ir gaunasi nenuspėjami, tačiau labai gražūs spalviniai variantai.
 • Nors neradau ant pakuotės aprašo, tačiau esu įsitikinusi, kad šie dažai pagaminti paprasčiausio lipalo pagrindu, įmaišant vandens pagrindo dažus, galbūt pridedant dar šiek tiek vandens. Tikrai artimiausiu metu pamėginsiu susimaišyti savų vitražinių dažų ir parašysiu kaip sekėsi. :)

Smagaus Jums dekoravimo ir Linksmų švenčių!

—Temos papildymas 2012-01-24—

Mielieji, kai kurie prašėte, papildyti savo įrašą sūnaus darbais. Štai, jie:

Žuvele ir laivelį apvedžiojau juodai pati, o paskui daviau spalvinti. tačiau jis norėjo pats viską padaryti ir jam neįdomu buvo juoda spalva, tad nuspalvinęs nusprendė, kad nori piešti mašinas. Manau, jam puikiai pavyko :) Įvertinkite patys. :)

 

8 thoughts on “Šventes pasitinkant: „Vitražinių“ paveikslėlių (Suncatchers) gaminimas su vitražiniais dažais

 1. O aš visą šitą grožį mačiau gyvai :) kitais metais TIKRAI užsiimsiu, nes atrodo labai gerai. Žymiai geriau, nei nuotraukose.

Laukiu komentaro! :)