Kalėdų belaukiant: Advento kalendorius

Kad ir kaip bebūtume prislėgti kasdienių rūpesčių ir besitęsiančios rutinos, laukiame Kalėdų: stebuklingų, jaukių, skanių, saldžių ir visaip kitaip džiuginančių širdį. Nors už lango vis dar telkšo balos ir į stiklą barbena lietus, mano širdyje jau krinta lengvutės snaigės, o galvoje skamba Kalėdinės melodijos :) Net mano keturmetis sūnus jau kelinta diena man primena: „Reikia papuošti langus, kitaip neateis Kalėdų Senelis“. Žavinga…

Kadangi mano vyriausias sūnus jau „suaugo“ beveik iki penkerių, pamaniau, kad puikus metas naujai tradicijai – skaičiuoti dienas iki Kalėdų su Advento Kalendoriumi. Tiesa, tai nėra visai nauja: jau 19 amžiuje Vokiečių liuteronai skaičiuodavo dienas iki Kalėdų braukdami pagaliukus ant durų kreidele, pradedant gruodžio 1-ąja. 20 amžiaus pradžioje atsirado popierinės kalendoriaus versijos su šventųjų paveikslėliais už kartoninių durelių. Dabar parduotuvių lentynos mirga marga Advento Kalendoriais su Kalėdų seneliais, žaibo Makvyno atspindžiais ir pieniškais šokoladukais – po vieną kiekvienai dienai, kol Kalėdos ateis.

Labai populiaru dabar patiems pasidaryti savo Advento Kalendorių. Jei tik turite laiko – verta paplušėti,  kadangi tai ne tik suartina šeimą, bet ir kartu yra puiki lavinimo priemonė vaikams:

 • Padeda suvokti laiką;
 • Skatina atlikti gerus darbus-užduotėles, tiksliai vykdyti instrukcijas;
 • Vyresnieji gali pasimokyti pažinti skaičius bei spalvas;

Gaminau ir aš šį smagų Kalėdinį žaidimą, tad noriu su Jumis pasidalinti visais gaminimo džiaugsmais ir galutiniu rezultatu. Taip pat pateiksiu trumpas instrukcijas, jei kartais norėtumėte pabandyti patys.

Kalediniai rankdarbiai, advento kalendorius

Rankų darbo Advento kalendorius

Advento Kalendoriaus gaminimas

Kadangi mano dar metukų neturinti dukrytė nuolat reikalavo dėmesio, gamybą teko skirstyti į 3 etapus (po vieną per dieną):

 1. kartono pasiruošimas;
 2. popierinių detalių karpymas ir klijavimas;
 3. saldumynų – staigmenų paruošimas ir klijavimas.

Kalendorių įsivaizdavau dviejų pagrindinių spalvų: raudonos ir žalios. Jos man labiausiai asocijuojasi su Kalėdomis (greičiausiai dėl kalėdinės gėlės – Puansetijos).

Kartono paruošimas (1-moji diena)

Reikės:

 • Presuoto popieriaus kartonas – pagrindui;
 • Akriliniai dažai;
 • Platesnis teptukas;
 • Specialus lakas, nusitrynusių dažų efektui išgauti;
 • Yla.

Pagrindui pasirinkau presuoto popieriaus kartoną, skirtą tapymui. Vienai jo pusei suteikiau apsitrynusių dažų efektą (pagal lako instrukcijas ant dėžutės), kitą tiesiog nuspalvinau baltai. Palikau išdžiūti. Apsitrynusių dažų efekto galutinis rezultatas man nelabai patiko, todėl nuspręndžiau, kad tai bus ta pusė, kurios nesimatys :). Išdžiuvus, yla padariau 24 skylutes, kur su dekoratyvinėmis vynutėmis ruošiausi tvirtinti sunumeruotas pirštinėles. Rezultatą geriausiai atspindi nuotraukos:

Apsitrynusių dažų efektas ant kartono lapo

Apsitrynusių dažų efektas ant kartono lapo

Nuspalvintas baltai kartonas, išbadytos 24 skylės.

Nuspalvintas baltai kartonas, išbadytos 24 skylės.

Popierinių detalių karpymas ir klijavimas (2-oji diena)

Reikės:

 • Skylamušis su snaigės ornamentu;
 • Žalias ir raudonas spalvotas popierius;
 • Skrebinimo popierius su pirštinėmis;
 • 24 užduotys vaikui ir ne tik;
 • Dovanų juostelė – rėmeliui;
 • Rankdarbių klijai (greičiausiai tiktų ir paprasčiausias lipalas);
 • Teptukas klijams tepti;
 • Lipni juostelė;
 • Dekoratyvinės vynutės.

 Geriausiai visą gamybos procesą atspindi nuotraukos:

1. Skylamušiu išspaudžiau žalias ir raudonas snaiges

1. Skylamušiu išspaudžiau žalias ir raudonas snaiges

Kartonas, snaigės

2. Suklijavau snaiges ant kartono

3. Pasiruošiau priemones, pirštinių su užduotimis klijavimui

3. Pasiruošiau priemones, pirštinių su užduotimis klijavimui

4. Užduotėlę susukame į rulonėlį ir lipnia juostele priklijuojame prie pirštinėlės.

4. Užduotėlę susukame į rulonėlį ir lipnia juostele priklijuojame prie pirštinėlės.

5. Pirštines dekoratyvinėmis vynutėmis pritvirtiname prie kartono

5. Pirštines dekoratyvinėmis vynutėmis pritvirtiname prie kartono

6. Užklijavau rėmelį panaudodama dovanų pakavimo juostelę

6. Užklijavau rėmelį panaudodama dovanų pakavimo juostelę

Štai ir baigta viena kalendoriaus pusė :)

Saldumynai ir dovanėlės-staigmenos! (3-ioji diena)

Reikės:

 • 24 saldainiai;
 • 5 Dovanėlės;
 • Dovanų popierius;
 • Juostelės ir banteliai;
 • Žirklės;
 • Spalvotas popierius;
 • Segiklis;
 • Dvipusė lipni juostelė.

Dovanėles ir saldainius susukau į dovanų popierių, segikliu prie jų prikabinau juostelę su užrašu „Pasidalink mane“ (Tai turėtų išmokyti mano vyresnėlį dalintis). Iki paskutinės akimirkos, kol sukau saldainius į dovanų popierių, negalėjau nuspręsti, kaip ir kur juos tvirtinsiu Advento Kalendoriuje. Galiausiai nuspręndžiau, kad dvipuse lipnia juostele suklijuosiu saldainius kitoje Kalendoriaus pusėje. Šitaip labai neblogai užsimaskavo mano nelabai vykęs apsilaupiusių dažų „projektas“. Dovanėles-staigmenas pasidėjau į spintą – ištrauksiu reikiamu momentu ir sudėsiu į vaikų Kalėdines kojines. :)

Dovanos

Supakuotos prieš-Kalėdinės dovanėlės – staigmenos

Saldainiai suklijuoti ant kitos kartono pusės

Saldainiai suklijuoti ant kitos kartono pusės

Štai ir viskas!

Pabaigai norėčiau pridurti, kad ne Advento Kalendorius svarbiausias šiuo laikotarpiu. Svarbiausia šeimos narių supratimas ir meilė, nuveikti geri darbai kartu. Advento Kalendorius – tik maža pagalbinė priemonė, kad laukimo procesas neprailgtų. Gražaus ir prasmingo Jums Advento!

6 thoughts on “Kalėdų belaukiant: Advento kalendorius

 1. Wow…. Tik iškyla klausimas, kaip „veikia“ kalendorius? Kad jis gražus ir gražesnio niekur nerasi, tai čia faktas. Bet kaip atrodo kalendorio procedūra vaiko akimis? Jis prieina, susiranda skaičiuką ir kas tada? Patraukia už pirštinės ir iškrenta saldainis? Ar mama paduoda saldainį? Truputi susipainiojau :))))

  • Ačiū už pagyrimus :) O veikia labai paprastai. Mes stengiames visi kartu ieškoti skaičiuko, nes jis dar ne visus skaičius pažysta. Tačiau kai suranda skaičiuką, jis pakelia pirštinytę ir kitoje pusėje randa užduotėlę – gerą darbą. kurį padarius jis kitoje kalendoriaus pusėje išsirenka saldainį, kuris jam labiausiai patinka. Jei darbas užima labai daug laiko, tuomet darbą daro bevalgant saldainį :) Užduotėlę žinoma perskaitau aš ir jei nesupranta, užvedu ant kelio kaip tai turėtų atrodyti. :)Kol kas veikia labai gerai :) Tik aišku dabar jis dar labiau nori saldainio nei gerus darbus daryti.

 2. nuostabus kalendorius :) bet mane tai labiausiai suzavejo… snaiges formos skylamusis!!! nezinojau kad tokiu stebuklu buna, jeigu toki tureciau tai mano namu sienos butu nusetos snaigemis 😀 o tu skylamusiu visokiu formu buna gal?

  • Aciu :) prajuokinai del skylamušio :) Kai pirmą kartą apie tokį sužinojau, mano reakcija buvo panaši kaip tavo :) Buna visokiausiu formu ju. As turiu meskuti, drugeli, snaige ir gelyte :) Aisku, jie kainuoja… bet nepakeiciami ka nors tokio meistraujant. Kai būsi pas mane svečiuose galėsi prisigaminti sau tokių snaigių ir pasipuošti sienas :) O jei norėtum įsigyti – savąjį pirkau čia.

Laukiu komentaro! :)