Jau tūkstančius metų augaliniai aliejai yra neatskiriama žmonijos dalis, apimanti kulinariją, grožio industriją, biokuro gamybos pramonę ir mediciną. Norėčiau labiau pakalbėti apie grožį ir aliejų vaidmenį čia.
Tinkamai naudojant ši gamtos stebuklą Jūs galite turėti nepriekaištingą, švelnią ir minkštą odą bei žvilgančius sveikus plaukus. Tai, žinoma, reikalauja daugiau laiko nei naudojant sintetinius grožio produktus, tačiau galutinis rezultatas ilgiau ir išlieka. Sintetinių grožio priemonių poveikis dažniausiai baigiasi vos tik nustojate jas naudoti, o aliejų ilgainiui reikia naudoti vis mažiau ir galiausiai tik dėl profilaktikos.
Augaliniai aliejai – spindinčiai odai ir žvilgantiems plaukams.
Augalinis aliejus – tai syvai, dažniausiai išspausti iš augalų sėklų ir gemalų. Galutiniame rezultate jis gali būti įvairių konsistencijų, nuo visiškai skystos iki vaškinės, kas dažniausiai vadinama augaliniais sviestais ir vaškais. Kaip jau minėjau, jų nauda mūsų odos ir plaukų priežiūrai yra neišmatuojama, tik reikia tinkamai juos naudoti. Norėčiau paminėti keletą „namų darbų“, kuriuos reikės atlikti prieš malonias gražinimosi procedūras
Nusistatykite savo odos tipą.
Labai svarbu nusistatyti savo odos tipą ir įsivertinti odos problemas, kurias norite „pataisyti“. Nuo to priklausys kokius aliejus ir kokiais kiekiais reikės naudoti norint pasiekti geriausią rezultatą.
Aliejų galime naudoti bet kokios odos priežiūrai, taip pat ir riebios. Juose esantys riebalai yra labai panašūs į mūsų odos išskiriamus riebalus. Tinkamai naudojant aliejus, netgi galima sureguliuoti sebumą (odos riebalus) išskiriančių liaukų veiklą.
Išsirinkite tinkamą aliejų.
Parduotuvėlių, prekiaujančių augaliniais aliejais, pasiūla auga kone kasdien. Pati apie savo parduotuvėlę svajoju, nes tik taip turėsiu arčiausiai savęs produktą, kuris man tiks labiausiai , žinoma, tuo pačiu ir kitiems :). Norėdami pasiekti geriausią rezultatą, rinkitės nerafinuotą, šalto spaudimo, 100% natūralų (geriausia išspaustą iš ekologiniuose ūkiuose arba natūraliomis sąlygomis augusių augalų). Noriu paminėti keletą išskirtiniausių aliejų veido, kūno ir plaukų priežiūrai, kuriuos nesunkiai turėtumėte rasti Lietuvoje. Atkreipkite dėmesį, kad yra tokių augalinių aliejų, kurie tinka visų tipų odai, kadangi reguliuoja odos riebalų išsiskyrimą. Per visą savo praktiką dar nesutikau odos, kuri atitiktų 100% vieną tipą. Esame tokie unikalūs ir sudėtingi, kad ir to pačio veido oda gali turėti ir riebių ir sausų plotų. Didelis uždavinys yra teisingai pasirinkti priemones, kurios tiktų visoms sritims.
Aliejai sausai odai: Erškėtrožių sėklų, Agurklių, Migdolų, Jojobos, Pasiflorų, avokadų.
Aliejai mišriai odai: Kokosų, Argano, avokadų, Morkų sėklų, Jojobos aliejus.
Aliejai riebiai odai: Lazdynų riešutų, Jojobos, Agurkų sėklų, Dygminų.
Aliejai jautriai odai: Medetkų fitolis, Kivi sėklų, Abrikosų kauliukų, Makadamijų riešutų.
Aliejai brandžiai odai: Erškėtrožių sėklų, Saulėgražų, Kviečių gemalų, Makadamijų riešutų, sezamų.
Aliejai plaukams: Kokosų, Baobabų sėklų, Varnalėšų, Migdolų, Ricinų, Alyvuogių.
Tai tikrai ne galutinis sąrašas, jį galima papildyti dar ne vienu augaliniu aliejumi, tačiau pradžiai, mano nuomone, pakaks. Kuo daugiau pasirinkimo, kaip taisyklė, tuo daugiau painiojamės ir dvejojame.
Taigi, kai jau išsirinkome aliejų, belieka jį naudoti ir džiaugtis sveika, spinduliuojančia ir gražia oda.
Kaip teisingai naudoti?
VISADA aliejų tepkite ant drėgnos odos ar plaukų. Klaidinga manyti, jog pats aliejus drėkina. Jis veikiau maitina mūsų odą, sudarydamas apsauginę plėvelę, neleidžiančia drėgmei nei įeiti nei išeiti į/iš odos ar plaukų. Jei jūsų odoje drėgmės trūksta ir tepsite aliejų, ilgainiui sulauksite priešingo efekto. Jūsų oda ims pleiskanoti ir reikalauti dar daugiau drėgmės.
Tepant ant veido ar kūno, geriausiai tai daryti išlipus iš vonios ar dušo procedūrų. Truputį nusausinti kūną ir veidą rankšluosčiu, kad nevarvėtų vanduo ir dar drėgną ištepti aliejumi ar jų mišiniu. Aš visada naudoju savo masažinį aliejų su afrodiziakais, kuris ne tik labai maloniai kvepia, bet ir puikiai nuteikia bei maitina mano sausą odą.
Plaukams galioja lygiai ta pati taisyklė – tepti tik ant drėgnų plaukų. Aš visada prieš plaunant galvą sušlapinu plaukus, sutepu šaknis ir galiukus daugiausiai 2 arb. š. šilto aliejaus (dažniausiai kokosų sumaišytu su migdolais ir eteriniais aliejais), apsuku galvą rankšluosčiu, kad būtų šiltai ir laikau ne mažiau valandą. Rezultatai puikūs. Išsigydžiau pleiskanas, kurių pati prisidariau dėdama aliejus ant sausų plaukų, plaukai tapę švelnūs ir nebeslenka Puikiai auga.
Kokį kiekį aliejaus tepti ant odos, pajusite jau po pirmųjų kartų. Dar geresniam efektui išgauti siūlau augalinius aliejus maišyti su eteriniais aliejais. Rezultatas taps dar geresnis, tačiau apie tai, kokie eteriniai aliejai tinka labiausiai, pakalbėsiu kitą kartą.
Linkiu kantrybės puoselėjant odą ir plaukus. Jie jums tikrai padėkos
Jei jaučiate, jog straipsnis gali atnešti naudos Jūsų draugei ar draugui, nepašykštėkite ir pasidalinkite Labai vertinu Jūsų nuomones ir komentarus bei pasiūlymus. Būkite aktyvūs!
Puikūs tavo straipsniai Viktorija. Nors kaip vyras nemėgstu visų tų „tepalų“, bet būna – ypač rankų oda labai išsausėja. Puikus straipsnis, ačiū.
Ačiū, kad užsukote pas mane į „namus“. Vertinu kiekvieną komentarą. Pasižadu pagaminti rankų kremą būtent Jūsų rankoms