Neperseniausiai nusipirkau knygą „100 žiemos darbelių“ ir ten užmačiau labai gražią idėją žiemos puokštei… Kadangi taip jau sutapo, kad sūnui į darželį reikėjo nunešti ką nors „Kalėdiško“ parodai, tai nusprendžiau, kad tai ir bus mūsų eksponatas Tuo labiau, kad sūnui labai patiko ir jis pritarė, jog reikia tokią padaryti. Be to, tai kur kas originaliau, nei standartinės eglučių šakos, o ir nevysta bei nebarsto spygliukų Tiesa, kvapas jau ne tas.. tiksliau jokio kvapo, tačiau visada galima pakvepinti Kalėdomis kvepiančiais eteriniais aliejais: Apelsinų, citrinų ar gvazdikėlių… Vanilės ir cinamono kvapai taip pat labai tiktų, tik neesu tikra, ar tokių eterinių aliejų būna
Ilgai nepostringavusi, tiesiog pasidalinu nuotrauka. Vaizdas juk šimtą kartų geriau už bet kokį žodį Jei patiko, kviečiu pasigaminti
Žiemos puokštės gaminimas
Reikės:
- Įvairaus dydžio putoplasto burbuliukų, skirtų dekoravimui;
- Ilgų medinių pagaliukų;
- Įvairiausių dekoravimo elementų, kokius tik namie galite rasti, pradedant lipdukais, klijais su blizgučiais ir baigiant smulkiais makaronais)
- Struktūrinės pastos;
- Karštų klijų aparato ir klijų lazdelių;
- PVA klijai (lipalas)
- Vazelės;
- Sidabrinio taip vadinamo „tampomo“ popieriaus;
- Kelių plunksnelių (nebūtinai);
Pasiruošimas dekoravimui:
Ant medinių pagaliukų sumaukite putoplasto burbulus ir susmeikite į kokį nors paviršių, kad stabiliai ir patogiai stovėtų. Aš naudojau kartoninę dėžę: apverčiau ją dugnu į viršų ir į tą dugną susmaigsčiau pagaliukus su būsimomis „sniego gniūžtėmis“. Šitaip buvo labai patogu ir lengva dekoruoti.
Sniego gniūžčių dekoravimo pavyzdžiai ir gaminimo instrukcijos
1. Auksinė vielutė
- Ant burbulo išspaudžiau karštų klijų iškilius taškelius ir leidau jiems sustingti. Spaudžiau ir formavau po vieną, kadangi klijai momentiškai nesustingsta, reikia apie 1 min. palaukti.
- Aptepiau visą burbulą struktūrine pasta ir leidau išdžiūti.
- Nutepiau klijais su aukso blizgučiais.
- Apvyniojau labai plona aukso spalvos vielute, skirta verti smulkiems karoliukams.
2. Diena ir naktis
- Sumaišiusi baltą ir juodą akrilines spalvas, pasigaminau pilką atspalvį ir įdėjau jį į indelį, kuriame buvau atsiskyrusi šiek tiek struktūrinės pastos. Gavau pilkos spalvos struktūrinę pastą. Ja nudažiau pusę burbulo, kitą pusę padengiau baltos spalvos struktūrine pasta.
- Kai struktūrinė pasta nudžiuvo, pilką pusę apklijavau aukso spalvos lipdukais, o baltą – sidabro spalvos.
- Liniją ties kuria susiduria „diena ir naktis“ apvedžiau klijais su aukso spalvos blizgučiais.
- Su tais pačiais klijais dar padariau keletą taškelių tarp lipdukų.
3. Pienė
Šis burbulas man labiausiai patinka O svarbiausiai, kam rodžiau niekas nesuprato, kaip tai padaryta.
- Aptepiau visą burbulą universaliais klijais (lipalu).
- Apvoliojau smulkiais makaronais žvaigždutėmis. Vietas, prie kurių neprikibo, dar pati apibarsčiau ir palikau džiūti.
- Nudžiuvus vėl aptepiau baltais klijais ir dar kartą apibarsčiau makaronais. Vėl palikau džiūti.
- Kai jau klijai gerai išdžiuvo, aptepiau burbulą balta spalva ir vietomis patepiau klijais su aukso spalvos blizgučiais.
4. Dalmantinas
- Pilkais akriliniais dažais nupiešiau ir nuspalvinau dėmes, primenančias dalmantino kailį.
- Nudžiuvus dažams, aptepiau struktūrine pasta.
- Gerai nudžiuvus struktūrinei pastai, storai aptepiau klijais su sidabro blizgučiais.
5. Žvaigždutės
- Aptepiau burbulą struktūrine pasta.
- Kai tikrai gerai išdžiuvo, apklijavau aukso spalvos žvaigždutėmis – lipdukais.
6. Rožė
Šitas burbulas taip pat mano „favoritas“. Ir jeigu netyčia kas nors sugalvojo, kaip pagaminote „pienę“, tai šito tikrai neatspės
- Apklijavau burbulą lenktais makaronų vamzdeliais. Klijavimui naudojau karštus klijus.
- Makaronų viršūnėles apdažiau pilkais akrilo dažais sumaišytais su sidabro. Palikau džiūti.
- Išdžiuvus dažams, apdengiau viską dailiai struktūrine pasta šiek tiek storesniu sluoksniu. Apglaisčiau visus tarpelius, kurie susidarė priklijavus makaroną, kad gautųsi vientisa dekoracija, tarsi nulipdyta iš modelino.
- Džiuvo ilgiau nei kiti burbulai, kadangi struktūrinės pastos sluoksnis buvo gerokai storesnis. Išdžiuvus rožei, šiek tiek patepiau žiedlapių viršūnėles klijais su sidabro blizgučiais.
7. Blizgūs raštai
Iš idėjos, tai burbulas apklijuotas kokiu nors raštuotu popieriumi. Kuo plonesnį popierių naudosite, tuo gražiau pavyks apklijuoti. Aš pasirinkau per mažai ryškų popierių, kadangi apklijavus dingo visi raštai Turėjo būti pilkas fonas su gražiais baltais raštais. Gerai įsižiūrėjus, matosi, kad kažkokie blyškūs paspalvinimai yra, tačiau reikia labai jau prikišus nosį žiūrėti. Bet kokiu atveju, burbuliukas vistiek gražus ir spalviškai labai tinkamas prie bendro vaizdo
- Aptepiau burbulą universaliais klijais ir plėšydama raštuotą popierių apklijavau jį.
- Kai išdžiuvo paviršius, aptepiau plonai klijais su aukso spalvos blizgučiais.
Užbaigiamieji akcentai
Tikriausiai aiškinti kaip burbulus sumerkti į vazelę nereikia Čia jau kaip sugalvosite, taip ir bus. Aš turėjau labai gero aukščio baltą vazelę, kurią sugalvojau dar apsukti sidabro spalvos „tampomu“ popieriumi (Jį tvirtinau dvipuse lipnia juostele). Mano pavyzdys tikrai nepavyzdingas, kadangi nebeturėjau laiko jau gražiau apsukti, teko vazelę nešti į darželį kaip yra, o nuėmus popierių man ji atrodė kaip nuoga. Tad palikau tokią apsuktą Ir dar plunksnelėmis apkaišiau, kad būtų minkščiau…
Tikiuosi, kad Jums idėja ir dekoravimo pavyzdžiai patiko ir patys namuose tokią pačią ar panašią pamėginsite pasigaminti. Linkiu Jums geros nuotaikos ir emocijų belaukiant Kalėdų