Argano aliejus – skystasis auksas buteliuke. Ir ne šiaip sau jis taip vadinamas. Ne tik dėl nemažos kainos, bet ir dėl gydomųjų bei odą puoselėjančių savybių, per paskutinius kelerius metus išpopuliarėjus šiam aliejui, darosi vis sunkiau atsirinkti, kas tikra, o kas tik reklaminės klastotės, siūlomos už prieinamą kainą. Atrinkau keletą dalykų, kurie turėtų padėti išsirinkti geriausią grožio aliejų.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis Argano aliejų?
Sudėtis
Turėtų būti vienas vienintelis ingredientas – 100% nerafinuotas, šalto spaudimo Argano aliejus. O dar geriau, jei jis ekologiškas.
Pakuotė
Šviesa gali pažeisti geriausias aliejaus savybes, todėl „skystasis auksas“ turėtų būti laikomas tamsioje taroje. Geriausiai stiklinėje ir aliuminio arba, bent jau apsaugotas nuo šviesos antrinėje pakuotėje.
Kaina
Nėra tokio dalyko, kaip pigus Argano aliejus. Nesakau, kad ir brangiausias aliejus bus pats geriausias, Ji gali būti įtakota ir prabangios pakuotės ar marketingo triukų. Jau minėjau, kaip sunku ir kiek daug valandų reikia šiam aliejui išgauti, tad įvertinus importavimo kaštus bei pardavėjo maržą, „protinga“ kaina turėtų siekti maždaug 7 – 12 EUR už 50 ml aliejaus.
Kvapas
Ne paslaptis, kad Argano riešutus labai mėgsta vietinės ožkos. Jos be jokio vargo įsilipa į medžius ir maitinasi. Branduoliai kartu su ekskrementais pasišalina iš organizmo. Nepaisant to, šie surenkami ir naudojami kosmetinio aliejaus gamybai. Dėl šios priežasties, kvapas gali varijuoti nuo lengvo riešutų kvapo iki riešutų su mėšlo priekvapiu, priklausomai nuo partijos, metų, derliaus brendimo sąlygų. Kuo mažiau mėšlo kvapas jaučiasi, tuo daugiau šviežių nuo medžio nuskintų riešutų buvo sudėta į aliejų. Dabar kai kuriose plantacijose ožkoms jau neleidžiama ganytis nuo gegužės iki rugpjūčio, kad nenuniokotų derliaus.
Jei aliejaus kvapas blogas, riečia nosį – nevartokite, tai gali būti ir pelėsis.. Kadangi, prieš spaudžiant aliejų, riešutai yra sandėliuojami patalpose, kur, neretai gana sunku jo išvengti. Jei kvapas toks geras, kad norisi jo paragauti, tai greičiausiai maistinis aliejus ir jis kosmetinio aliejaus savybių neturi, nes riešutai prieš spaudžiant aliejų, buvo paskrudinti, todėl dauguma kosmetinių savybių stipriai susilpnėja arba dingsta.
Jei nusipirkote bekvapį aliejų, yra tikimybė, kad toks aliejus yra rafinuotas arba panaikintas jo kvapas aukštomis temperatūromis. Tokiu atveju, jis tikrai neveiks taip, kaip tikėjotės.
Kvapas, užtepus ant odos turi greitai išsisklaidyti. Tai irgi vienas iš dalykų, norint suprasti, ar gryną Argano aliejų nusipirkote. Jei greitai neišsisklaido, yra tikimybė, jog buvo pakvepintas.
Pojūtis užtepus
Argano aliejus turi teptis labai švelniai. Jokiu būdu negelti, negraužti ar sukelti nemalonų pojūtį, netgi pažeistai odai. Priešingai, jis ramina odą ir padeda esant įvairiems odos negalavimams.
Nuosėdos
Tikrame, šalto spaudimo nerafinuotame Argano aliejuje gali būti kažkiek nuosėdų ir jis bus truputėlį neskaidrus, tarsi žvelgiant pro rūką. Jei jų visiškai nėra, greičiausiai jis buvo perfiltruotas per specialius filtrus. Kuo mažiau liestas produktas, tuo geresnis jo kosmetinis poveikis.
Spalva
Turi būti gelsva, šviesaus aukso. Jei ji pernelyg blyški, didėja tikimybė, jog buvo sumaišytas su kitu panašiu aliejumi, siekiant sumažinti savikainą.
Spinduliuokite grožiu!