Advento Kalendorius arba gerų darbų kalendorius

Ir vėl širdį kutena tas artėjančių Kalėdų džiaugsmas… Vėl norisi krapštytis namuose, gaminant įvairius Kalėdinius dekorus:  žaisliukus eglutei, žiemos puokštes  ar Advento vainikėlius… Tačiau pats pirmasis mūsų namus „aplanko“ Advento Kalendorius.

Pirmasis Advento kalendorius mano vaiką išmokė dalintis tuo, ką gauna, t.y.  saldainiais (Ant kiekvieno saldainio buvau prikabinusi užrašą „Pasidalink mane“). Ko gero keturmečiui tai buvo labai daug… Ypač, kai jis dalintis tikrai nemokėjo. Užduotėlių atlikimas liko antrame plane… :) Kaip ten bebūtų, smagu buvo žiūrėti, kaip sūnus nekantriai, kartais neužtikrintai, o gal net ir atmestinai vykdo užduotis. Tačiau, mano didžiai nuostabai, galiausiai vaikas nustojo džiaugsmingai bėgti link Kalendoriaus ir ieškoti skaičių, pradėjo nebevertinti ir nebesidžiaugti, nei tomis staigmenomis- dovanėlėmis (jų gavo vidurį Gruodžio), nei jau tais saldainiais… Jam paprasčiausiai atsibodo. Supratau, kad su viskuo švelniai tariant, persistengiau…

Šiemet sau pasakiau, kad tikrai visokių skanumynų ir prieškalėdinių dovanėlių bus mažiau ir šį kartą labiau viską nukreipsiu gero elgesio link. Tad ir mūsų Advento Kalendorius su daug saldainių ir staigmenų  pavirto į „Gerų darbų Advento Kalendorių“, kuriame surašyti paprasti, kiekvienam penkiamečiui suprantami dienos darbai. Kiekvienos dienos vakare susėsime ir spalvinsime širdeles ties tais darbais, kuriuos tą dieną atlikome. Kuo daugiau širdelių – tuo esame geresni ir Kalėdų rytą po eglute tikrai rasime dovaną, kurios taip laukiam.

Taip pat girdėjau sakoma, kad viskas, ką darome 21 dieną iš eilės, tampa įpročiu. Tad tikiuosi, kad tvarkytis savo žaislus ar pasikloti lovą jau nebereikės raginti –  pats savo noru padarys :)

Gerų darbų Advento Kalendorius

Gerų darbų Advento Kalendorius

Gerų darbų Advento Kalendorius – Gaminimo instrukcijos

Reikės:

  • Spalvotas popierius (raudonas, tamsiai žalias ir šviesiai žalias);
  • Akvarelinis popierius – 1 vnt. (A3);
  • Storesnis kartonas (50×44 cm);
  • Žirklės;
  • Forminės žirklės;
  • Popierius su Kalėdiniais motyvais – nebūtinai, juos galima nusipiešti;
  • Įvairių formų skylamušiai (snaigė, širdelė, meškutis) – nebūtinai, taip pat galima nusipiešti;
  • Kaspinėliai dovanoms pakuoti – 4 vnt.
  • Paprastas pieštukas;
  • Trintukas;
  • Liniuotė.
  • Flomasteriai;
  • Sendinimo rašalas – nebūtinai;

Gaminimo procesas:

Kas nors kiek yra susipažinęs su scrapbook’ingu, čia nieko stebuklingo nepasakysiu :) Aš net suabejojau, ar verta smulkintis ir kiekvieną žingsnį aprašinėti. Tačiau galiausiai nusprendžiau tą padaryti. Taigi: 

  1. Pasidarome foną: apklijuojame kartoną raudonu popieriumi, tada apkarpę tamsiai žalią popierių forminėmis žirklėmis klijuojame į vidurį ir ant jo užklijuojame apkarpytą akvarelinio popieriaus lapą.
  2. Raudoną popierių apklijuojame Kalėdiniais paveikslėliais, o ant akvarelinio lapo užklijuojame kaspinėlius, po vieną kiekviename kampe.
  3. Dekoruojame pačią kalendoriaus esmę, kuri bus surašyta ant akvarelinio lapo.  Aš neturėjau galimybės viską atsispausdinti, tad daug ką teko rašyti ranka, turėti labai aiškų planą, kaip viską daryti ir iš anksto atsimatuoti bei susižymėti linijas, kur klijuoti.
  4. Viso akvarelinio lapo, jūs nesunaudosite, tad ant likusios, nepriklijuotos dalies, užrašykite  spalvingomis raidėmis „Advento Gerų darbų Kalendorius“ ir forminėmis žirklėmis apkirpę priklijuokite viršuje, tarp dviejų kaspinėlių. Aš prieš klijuodama, kraštelius dar pasendinau specialiu rašalu, tačiau tai visai nebūtina.
  5. Forminiais skylamušiais, iš šviesiai žalio popieriaus, pasigaminau keletą snaigių, 12 meškučių ir 12 širdelių.  Iš jų suklijavau girliandą ir surašiau skaitmenis nuo 1 iki 24. Tai bus dienos, kurias skaičiuosime iki Kalėdų.
  6. Po girlianda atsimatavau ir pieštuku atsižymėjau linijas širdelėms nupiešti. Kad labiau išsiskirtų darbai, kairėje pusėje, iš šviesiai žalio popieriaus forminėmis žirklėmis iškerpame stačiakampį ir priklijuojame. Tada pagal jau nupieštas linijas širdelėms, tai pat nusibrėžiame linijas darbams.
  7. Liko paskutinis, tačiau labiausiai laiko pareikalaujantis darbas – širdelių piešimas ir darbų surašymas. Kad būtų lengviau piešti širdeles, pasidariau joms trafaretą (ant kietesnio popieriaus išsikirtau skylamušiu širdelę). Po to ranka surašiau darbus.
  8. Baigus rašymą, pieštuku brėžtas linijas ištriname. Apačioje, tarp dviejų kaspinėlių, priklijuojame šviesiai žalių snaigių.

Darbas baigtas. Man pagaminti užėmė beveik gerą pusdienį, bet tik todėl, kad neturėjau spausdintuvo. Tačiau dabar galvoju, kad tie ranka raityti užrašai ir pieštos širdelės, kur kas mielesni, nei spausdinti spausdintuvu.

Baigusi darbą pagalvojau, kodėl apskritai darau tą kalendorių. Savo nuostabai atradau, kad ne tik noriu, kad tas prieškalėdinis laikotarpis vaikams būtų ypatingas, tačiau ir pati labai atsipalaiduoju ką nors meistraudama. Atrodo, kad širdis nusiramina, pailsi nuo kasdienės rutinos :) O tas džiaugsmas ir pirmoji vaiko veido išraiška pamačius tą galutinį rezulatatą yra nepakartojama akimirka. Ir.. verta dėl to stengtis.

Kviečiu ir Jus, mieli mano skaitytojai, pasidalinti mintimis ir darbais, kurie aplanko Jus prieš Kalėdas. Vienybės Jums ir jaukumo laukiant Kalėdų…

Laukiu komentaro! :)